Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wojciech Lalek urlopowany

Wojciech Lalek urlopowany

Zarząd Klubu SSK Calisia w Kaliszu podjął w czwartek decyzję o urlopowaniu trenera Grześków Kalisz - Wojciecha Lalka. Tym samym potwierdziły się pogłoski o rychłej zmianie trenera w zespole mistrzyń Polski.

„Powodem naszej decyzji były niezadowalające wyniki drużyny siatkarek w rozgrywkach Europejskiej Ligi Mistrzyń” – powiedział dyrektor Klubu Jerzy Witczak. Wojciech Lalek dostanie propozycję objęcia innych funkcji w kaliskim klubie.

Od piątku treningi z siatkarkami poprowadzi Słowak Igor Prielożny, zwolniony niedawno z Jastrzębskiego Węgla. Praca z Grześkami będzie jego pierwszym doświadczeniem z kobiecą siatkówką. Od maja trener Priełożny ma również podjąć pracę z reprezentacją Czech.Trener Prielożny mówił nam o swoich czeskich planach, dodając, że ma zgodę na prowadzenie klubu w lidze – zapewnia Wiesław Kostera, prezes SSK Calisia. – Nie spodziewamy się żadnych problemów, bowiem reprezentację ma objąć dopiero w połowie maja, kiedy skończą się rozgrywki ligowe w Polsce.

Na razie Prielożny będzie prowadził tylko treningi, najbliższy mecz ligowy w sobotę kaliszanki zagrają pod okiem drugiego szkoleniowca Grześków – Mariana Pieczonki.

źródło: interia.pl, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved