Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejna przegrana Górnika Radlin

Kolejna przegrana Górnika Radlin

W meczu dwóch spadkowiczów z PLS ponownie lepsza okazała się AZS Nysa, która pononała w Domu Sportu w Radlinie miejscowego Górnika 3:0.

Dzisiejszy mecz Górnik rozegrał znacznie lepiej niż sobotni z SMS Spała, lecz ambitna postawa nie wystarczyła na pokonanie jednego z kandydatów do awansu. Zbyt wielka była siła nyskich armat, zwłaszcza Szramka, żeby myśleć o wygranej. O ile na Wilka radlinianie potrafili znaleźć receptę, to na Szramka i Kurka już nie bardzo, co miało swój efekt zwłaszcza w kontrach. W porównaniu z ostatnim meczu znacznie lepiej funkcjonowało przyjęcie, mimo dobrej i mocnej zagrywki gości. Różnorodność rozegrania umożliwiała skuteczny atak, a o wyniku decydowały „zacięcia” gry gospodarzy w poszczególnych setach.

W drugim secie słabo grającego Wilka zmienił Kozioł, który zagrał równie skutecznie jak partnerzy na lewym skrzydle. Ta zmiana zadecydowała o wyniku 2 seta, bo po bloku Szabelskiego na Stancelewskim było 20:20, lecz kontry Kozioła i Szramka nie pozwoliły na skuteczną walkę w końcówce.

W trzecim secie dobrą zmianę za Kurka dał Vlk, Górnik przegrywał 9:14 i 12:17 i wydawało się, że jest już po meczu. W kolejnym meczu jednak najmłodsi zawodnicy dali przykład jak walczyć i po atakach Musiolika i dwóch asach Szabelskiego zrobiło się 19:20. Następna zagrywka jednak władowała w siatce, a końcówka to popis „stranieri” Nysy. Widzowie byli po meczu zgodni, że gdyby z SMS Górnik zagrał z takim zacięciem i ambicją jak dziś, to tamten mecz można było spokojnie wygrać.

Górnik Radlin – AZS Nysa 0:3 (21:25, 20:25, 22:25)

Górnik: Lip, Prudel, Szabelski, Bednarz, Stanek, Kabziński, Szymczak(l), oraz Barteczko, Musiolik, Pliński

Nysa: Szewczyk, Wilk, Kurek, Szramek, Stancelewski, Kuczko, Kwasowski(l) oraz Vlk, Kozioł