Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zwycięstwo mysłowickich siatkarek

Zwycięstwo mysłowickich siatkarek

Serię porażek przerwał w końcu mysłowicki MOSiR Elektromet. Siatkarki z Mysłowic w ostatniej kolejce pokonały we własnej hali Armaturę Kraków 3:2.

Bardzo dobry mecz rozegrała 16-letnia Magdalena Olszówka, która zdobyła ponad 20 punktów. — Magda odciążyła Asię Hylę i mimo młodego wieku potrafiła pociągnąć grę zespołu — mówi trener Sebastian Michalak. To właśnie dzięki dobrej grze Olszówki w końcówce pierwszego seta, mysłowiczankom udało się wygrać tę część meczu. Magda weszła na zagrywkę przy stanie 18:21 dla Armatury i pozostała w polu serwisu już do końca seta.

W kolejnych dwóch setach MOSiR zagrał słabiej. W trzecim, podopieczne Michalaka zepsuły aż osiem zagrywek.

W czwartym secie gospodynie od początku prowadziły i bez problemu wygrały do 17. W tie-breaku wyrównana walka trwała do stanu 8:8. Potem przewagę osiągnęły mysłowiczanki, a mecz zakończyła asem serwisowym Agnieszka Baran.

MOSiR Mysłowice-Armatura Kraków 3:2 (25:21, 16:26, 22:25, 25:17, 15:11)

MOSiR Mysłowice: Glik, Hyla, Ciechnowska, Kołodziej, Knapik, Baran, Bubak (libero) oraz Płomińska, Nędza, Olszówka, Graca