Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wpadka w Myślenicach

Wpadka w Myślenicach

Kilka dobrych meczów m.in. zwycięstwo nad Muszynianką sprawiły, że sympatycy siatkówki oraz fachowcy zaczęli z większą uwagą patrzeć na zespół Dalinu Equusa Myślenice.

Mówiłem o tym swoim siatkarkom przed spotkaniem z Piastem Szczecin – powiedział trener Dalinu Jerzy Bicz. – Podkreśliłem, że Piast jeszcze wcześniej nie wygrał spotkania, a o nas już było czasem głośno. Byliśmy faworytami.

Jednak rzeczywistość okazała się bardzo brutalna dla gospodyń, które przegrały z beniaminkiem LSK 2:3. Początek spotkania raczej nie wskazywał na sensację. Gospodynie prowadziły.Jednak później zespół przeszedł jakąś dziwną metamorfozę – mówi trener Dalinu. – Prowadziliśmy 19:13 i nie wiem jak można było tę partię przegrać. Inna sprawa, że Szczecin zagrał koncertowo. Najprostrzymi sposobami dochodził do celu. Ogromne zagrożenie było ze strony Pauliny Chojnackiej i Kingi Kasprzak.

Siatkarki Piasta świetnie zagrywały. Gospodynie nie były w stanie przyjąć wielu piłek. – To był nasz bardzo ważny mecz – powiedział trener Bicz. – Co się stało? Jak teraz z tym poradzić? Wygrywamy z teoretycznie silniejszymi, a nie potrafimy poradzić z tymi zespołami, z którymi przyjdzie nam walczyć o utrzymanie.

Podkreślił on, że takie porażki w sposób bolesny pokazują, że do miana klasowego zespołu jeszcze jego podopiecznym dużo brakuje.

Nie ma nawet na co zwalić winy – mówi gorzko Jerzy Bicz. – Miałem do dyspozycji wszystkie zawodniczki. Trenowały one ostatnio tak jak zawsze.

W następnej kolejce Dalin Equus zagra w Kaliszu z Grześkami.

Mam nadzieję, że w spotkaniu w hali mistrzy Polski pokażemy, że porażka z Piastem była porażką przy pracy – powiedział Jerzy Bicz. – Grześki oczywiście są faworytkami. Liczę na ambicję i wolę walki swego zespołu.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved