Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W ASPS może być już tylko lepiej

W ASPS może być już tylko lepiej

Opolskie siatkarki odniosły trzecie w tym sezonie zwycięstwo. Na własnym parkiecie pokonały bez straty seta zespół z Sosnowca, ale wciąż zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Zespół przerwę świąteczną miał ostro przepracować i wrócić do gry w lepszej formie. Prezes Adam Zagożdżon nie był w stanie powiedzieć, czy udało się to osiągnąć. – Wygrałyśmy, bo wykonywałyśmy założenia taktyczne i słuchałyśmy się nawzajem – przyznawała jednak Agnieszka Kowalczyk, opolska rozgrywająca.

Pierwszy set rozpoczął się zepsutą zagrywką sosnowiczanek. Nasz zespół wypracował sobie kilkupunktową przewagę, która jednak w końcówce stopniała. Były więc emocjonujące wymiany, a partię kiwką zakończyła Sylwia Toczek. Kolejne dwa sety przebiegały w podobny sposób. Akademiczki prowadziły wyraźnie, później traciły punkty seriami i musiały męczyć się w końcówkach.Na szczęście zespół z Sosnowca popełniał mnóstwo własnych błędów. Ataki przyjezdnych były bardzo schematyczne, więc w opolskiej ekipie mógł dobrze funkcjonować blok, którym kierowała środkowa Joanna Foit. Kibice zobaczyli też kilka popisowych akcji w wykonaniu ASPS-u. Jednak przyjęcie zagrywki i obrona w polu pozostawiają jeszcze wiele do życzenia. – Były też błędy w rozegraniu. Przede wszystkim dlatego, że staramy się teraz grać szybszą piłką – tłumaczył Zagożdżon. Zwycięstwo w pierwszym tegorocznym występie poprawiło jednak atmosferę w klubie. Teraz ma być już tylko lepiej. – Udało nam się odbić od dna – podkreślała Agnieszka Kowalczyk.

ASPS Opole – SMS II Sosnowiec 3:0 (26:24, 25:22, 25:22)

Zobacz również:

Wyniki 15. kolejki oraz tabela gr. 4 II ligi kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved