Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefa Siatkówki podsumowuje 10. kolejkę PLS

Strefa Siatkówki podsumowuje 10. kolejkę PLS

Od niespodzianki rozpoczęła się runda rewanżowa rozgrywek PLS. W meczu Resovii Rzeszów z Jastrzębskim Węglem, który był debiutem Ryszarda Boska, lepsi okazali się rzeszowianie. W pozostałych meczach padły wcześniej przewidywane wyniki.

Meczem rozpoczynającym rundę rewanżową PLS było spotkanie pomiędzy AZS Politechniką Warszawską a Mostostalem Kędzierzyn – Koźle. Obie drużyny stoczyły zaciętą walkę, z której zrodziło się pięć setów. Ostatecznie lepsi okazali się goście z Kędzierzyna, u których widoczna była przewaga głównie w ataku. W tym elemencie szczególnie wyróżniał się Marcel Gromadowski. Trener Drzyzga za powód wygranej uznał przede wszystkim lepszy potencjał swojej drużyny.

AZS Wózki Politechnika Warszawska – Mostostal Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:17, 21:25, 21:25, 27:25, 11:15)

Więcej o meczu

Nienajlepiej dla trenera Ryszarda Boska zaczęła się jego kariera na stanowisku szkoleniowca Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie przegrali niespodziewanie w Rzeszowie z Resovią 1:3. W zespole gospodarzy zabrakło Grzegorza Pilarza i Tomasza Józefackiego, którzy zwykle stanowią siłę Resovii. Tym bardziej więc rzeszowianie mają się z czego cieszyć. Świetnie spisywali natomiast Łukasz Perłowski i Michał Kaczmarek, którzy wręcz przyćmili gwiazdy formatu Łukasza Kadziewicza czy Daniela Plińskiego. Z kolei dla zespołu Ryszarda Boska przegrana ta oznacza wzmożoną pracę, jeśli zespół nadal ma na celu zdobycie mistrzostwa Polski.

Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:23, 19:25, 25:19, 25:19)

Dosyć szybko zespół AZS Częstochowa rozprawił się w Sosnowcu z miejscową PKE Polską Energią. W pierwszym secie szczególnie widoczna była przewaga doświadczenia nad młodością. Jakub Łomacz czy Michał Żuk nie byli w stanie sprostać atakom Brooka Billings`a i Marcina Kocika. Drugi set był jedynie trochę lepszy w wykonaniu sosnowiczan, jednak końcowy rezultat wyglądał tak samo jak w partii pierwszej. W ostatniej, trzeciej partii bardzo dobrze zaprezentował się rozgrywający Polskiej Energii Mariusz Syguła. Nie starczyło jednak podopiecznym Mariana Kardasa sił, aby „urwać” akademikom choć jednego seta.

PKE Polska Energia Sosnowiec – Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa 0:3

(17:25, 17:25,22:25)

Drugim debiutem w Polskiej Lidze Siatkówki był występ Waldemara Wspaniałego na stanowisku trenera PZU AZS Olsztyn. Przeciwnik olsztynian – Gwardia Wrocław nie był zbyt wymagający, ale równocześnie nie wyszedł na boisko z poczuciem przegranej „z góry”. Goście z Wrocławia grali bardzo ambitnie, lecz popełnili zbyt dużo własnych błędów, aby nawiązać wyrównaną walkę z bardziej utytułowanymi rywalami. Mimo zwycięstwa zawodnicy AZS Olsztyn podkreślali, że nie była to gra, jaką powinni prezentować.

PZU AZS Olsztyn – Gwardia Wrocław 3:1 (25:19, 29:31, 25:18, 25:19)

Meczem kończącym 10. kolejki PLS było spotkanie BOT Skry Bełchatów z Jokerem Piła. Dwa pierwsze sety to zdecydowana przewaga gospodarzy, wśród których zabrakło Michała Winiarskiego. Zastąpił go Witalij Kiktyev, który zaprezentował bardzo dobrą dyspozycję. W trzeciej partii, szczególnie na początku, pilanie postawili Skrze bardzo wyrównane warunki gry, jednak w końcówce przeważyło doświadczenie gospodarzy. Dzięki temu zwycięstwu Skra ma na swoim koncie w tabeli już 30 pkt., co jest szczególnie cenne w perspektywie kolejnych ciężkich spotkań. Z kolei pilanie mają obecnie 9. pkt, tyle samo co warszawska Politechnika, co oznacza, że muszą się zmobilizować jeśli chcą pozostać na bezpiecznej 7. pozycji.

Skra Bełchatów – Joker Piła 3:0 (25:21, 25:18 25:20)