Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > SPS Zduńska Wola pokonał Legię Warszawa 3:0

SPS Zduńska Wola pokonał Legię Warszawa 3:0

W sobotę, w meczu 15. kolejki 3. grupy II ligi, kandydat do awansu, SPS Zduńska Wola, pokonał Legię Warszawa 3:0. Gospodarze zagrali w silnym składzie - zabrakło tylko kontuzjowanego Filipa Frankowskiego.

W pierwszej szóstce SPS-u nastąpiło kilka ważnych dla przebiegu spotkania zmian. Przesunięcie Piotra Pierzchalskiego na pozycję środkowego i Wojciecha Wesołowskiego na atak oraz wprowadzenie od początku do gry Macieja Kordysza, sprawiło początkowo zamieszanie w szeregach SPS-u, który popełniał sporo niewymuszonych błędów.

W pierwszym secie od początku prowadziła Legia, stopniowo powiększając swoją przewagę. Przy stanie 18:11 dla gości nastąpił zwrot wydarzeń. Do głosu doszedł SPS, nie dając Legii w końcówce najmniejszych szans na wygranie tego seta (25:21). Drugi set był wyrównany tylko do stanu 20:20. Wtedy po raz kolejny do głosu doszli zduńskowolanie i pewnie wygrali 25:22. Trzecia partia spotkania przebiegała pod dyktando SPS-u. Niestety gospodarze chyba zbyt szybko uwierzyli, że uda im się łatwo wygrać tego seta, co mogło doprowadzić do nieprzewidzianej jego utraty. Przy pierwszej piłce meczowej dla SPS-u (24:23) zawodnicy SPS-u byli bardzo blisko skończenia meczu, niestety Marcin Laskowski zaatakował w siatkę. Ostatecznie jednak SPS zdołał wygrać 27:25 trzecią partię i całe spotkanie 3:0.

Dobry mecz rozegrał powracający po dłuższej nieobecności, przyjmujący SPS-u – Maciej Kordysz.

SPS Zduńska Wola – Legia Warszawa 3:0 (25:21, 25:22, 27:25)

SPS: Paweł Łojewski, Krzysztof Domagała, Maciej Kordysz, Wojciech Wesołowski, Krzysztof Kusztelak, Piotr Pierzchalski, Sławomir Krypel (libero) oraz Rafał Hendel, Łukasz Stanisławski, Marcin Laskowski

źródło: sps.zd-wola.pl