Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Odlot Kruka

Odlot Kruka

fot. archiwum

Trener Ryszard Kruk nie prowadzi już I-ligowego zespołu siatkarek Polonia Świdnica. Jego obowiązki przejęła prezes Elżbieta Gaszyńska. - Trener odszedł, bo oczekiwaliśmy lepszych wyników - powiedziała pani prezes, a teraz również trener świdnickiego zespołu.

Elżbieta Gaszyńska (prezes): – Trener odszedł, bo oczekiwaliśmy lepszych wyników. Po pierwszej rundzie jesteśmy na pozycji spadkowej. Niespodziewane porażki z Częstochową, Legionowem czy Łańcutem spowodowały, że mamy 4 punkty straty do wyprzedzającej nas Wisły. Tłumaczenie porażek sytuacją ekonomiczną klubu jest bezzasadne. Pod koniec roku kalendarzowego zawsze były w klubie kłopoty ekonomiczne. Zespół jednak zbyt mało trenował. W niektórych spotkaniach zawodniczki były słabo zmotywowane, to było bardzo widoczne. Uważam, że potencjał drużyny jest wystarczający, aby utrzymać się w I lidze .

 

Ryszard Kruk (trener): Nie mam sobie nic do zarzucenia. Doprowadziłem ten zespół z III do I ligi. Pracowałem w Świdnicy przez 2,5 roku. Rozwiązano ze mną umowę o pracę za porozumieniem stron. Zgodziłem się na taką formę, bo liczę, że w ten sposóbodzyskam od klubu zaległe 17,5 tys.zł.Trenowaliśmy trzy razy w tygodniu, ale w drużynie amatorskiejnie było możliwości zwiększenia godzin szkoleniowych. Wyniki, które osiągnęliśmy, są adekwatne do poziomu sportowego zespołu. Nie wszystkie zawodniczki nadają się do gryw I lidze. Nie można jednak obrażać siatkarek i mieć do nich pretensji, że nie umieją lepiej grać, bo w ten sposób ich nie zmotywujemy do lepszego wyniku. Przed sezonem prosiłem o wzmocnienie składu zawodniczką atakującą, a doszła kolejna rozgrywająca. Sytuacja jest trudna, ale można wyjść z twarzą . 

Anna Lis: (kapitan zespołu): Sytuacja powtarza się co roku. Klub nie jest dotowany. Od listopada nie dostajemy żadnych gratyfikacji. Jesteśmytym rozczarowane, bo nowy zarząd obiecywał, że nie będzie zaległości. Trzeba zdawać sobie sprawę, że w drużynie są zawodniczki dojeżdżające na treningi i mecze z Wrocławia, inne mają rodziny i dzieci. Nie możemy z własnej kieszeni dokładać do gry w siatkówkę. Dziwi nas to, że klub rozsławia miasto w kraju, a nadal jest bez odpowiedniej pomocy sponsorskiej. Nie można biernie czekać na upadek siatkówki w naszym mieście .

 

Polonia Świdnica jest klubem z kórego pochodzą takie zawodniczki jak: Najlepsza siatkarka Europy 2005-Dorota Świeniewicz , Anna Barańska – przyjmująca Grześków Kalisz czy jej siostra Bogusia występująca w LSK w Gwardii Wrocław.

 

Trener Ryszard Kruk jest bardzo znanym szkoleniowcem na Dolnym Śląsku, prowadził też wiele krajowych pierwszoligowych zespołów i był trenerem kadry Polski mężczyzn 1993r. Elżbieta Gaszyńska – trener zespołów młodzieżowych w Polonii Świdnica, obecnie prezes klubu.

źródło: Słowo Sportowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved