Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Nafta II Piła – Budowlani Toruń 3:2

Nafta II Piła – Budowlani Toruń 3:2

Siatkarki Budowlanych Toruń przegrały w spotkaniu 11. kolejki II ligi piłki siatkowej kobiet z rezerwami Nafty Piła 2:3. Jest to już piąty tie-break torunianek w tym sezonie i do tego czwarty zakończony porażką.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się bardzo nerwowo. Pilanki wyszły na prowadzenie 5:1, Budowlane grały bardzo ospale i niedokładnie. Jednak z biegiem seta rozkręcały się i końcówka seta była już w kontakcie. Niestety nie udało się rozstrzygnąć go na naszą korzyść. Budowlane przegrały do 22.

Początek drugiego seta na długo zapadnie w pamięci toruńskich kibiców. Marta Dobrzańska szybującą zagrywką, graną z 16-17 metrów od siatki, nie dała szans na poprawne rozegranie piłki i Budowlane prowadziły już 10:0. Torunianki kontrolowały przebieg gry, mimo że Nafciarki zbliżyły się na 3 punkty (18:21), to nie udało im się wygrać tego seta. Wygrana Budowlanych do 20.

Trzeci set był bardzo wyrównany. Początek ponownie należał do Marty Dobrzańskiej, która, ponownie zagrywką i tym razem również atakiem, odrobiła stratę ze stanu 1:5 na 5:5. Wynik utrzymywał się na styku przez ponad połowę seta (7:7, 10:10, 12:12). Wtedy kilku punktową przewagę uzyskały pilanki (18:14, 20:16) i nie oddały jej już do końca seta (19:22; 21:23), wygrywając do 21.

W czwartym secie na prowadzenie szybko wyszły pilanki. Prowadziły 3:0, jednak Budowlane nie podłamały się i nie pozwoliły odskoczyć rywalkom. Doprowadziły do remisu 3:3, dalej 5:5 i 8:8. Wtedy udało się toruniankom uzyskać przewagę i odskoczyć nafciarkom. Tym razem to Budowlane nie dały się dogonić i utrzymywały przewagę do końca seta (8:11, 12:18, 18:23, 21:24). Budowlane doprowadziły do tie breaka wygrywając czwartego seta do 21.

Piąty już tie break w meczach wyjazdowych w tym sezonie Budowlane rozpoczęły spokojnie i rozważnie. Objęły prowadzenie 4:1 i 6:3. Jednak w tym momencie stanęły i straciły 7 punktów z rzędu. 10:6 prowadziła Nafta. Na całe szczęście torunianki nie podłamały się i zaczęły odrabiać straty. Pewnie punktowały Marta Laskowska i Magda Makowska. Tym razem to pilanki miały chwilowy zastój i ze stanu 12:8 pozwoliły Budowlanym doprowadzić do remisu 12:12. Były to już ostatnie punkty zdobyte przez Budowlane w sobotnim spotkaniu. Tie-breakową grę nerwów wygrała Nafta 15:12.

Nafta Gaz II Piła – TKS-T Budowlani Toruń 3:2 (25:22; 20:25, 25:21, 21:25; 15:12)