Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > BBTS Bielsko-Biała – Olimpia Sulęcin 3:2

BBTS Bielsko-Biała – Olimpia Sulęcin 3:2

W Sulęcinie cieszą się z ważnego punktu zdobytego na wyjeździe w Bielsku, a mogło być jeszcze lepiej. W piątym secie Olimpia prowadziła już 6:0, a chwilę później 8:2, a jednak wygrali gospodarze.

Pozostał ogromny niedosyt – powiedział opiekun beniaminka Stanisław Szablewski. – Gracze BBTS nagle zaczęli w ostatnim secie ryzykować zagrywką i wpadały im niewiarygodne piłki. Próbowałem ratować sytuację, ale nie mogliśmy już powstrzymać rozpędzonych rywali.

Siatkarze z Sulęcina przegrali minimalnie pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych byli już od zespołu BBTS wyraźnie lepsi. Każda formacja funkcjonowała bardzo dobrze, ale zabrakło przysłowiowej kropki nad „i”. W czwartej partii od początku trwała wyrównana walka, ale Olimpia cały czas musiała gonić rywali. – Szkoda, że nie udało się przejąć inicjatywy i zakończyć tego seta zwycięsko. To spotkanie powinniśmy wygrać nawet za 3 pkt – zakończył Szablewski.

BBTS Bielsko-Biała – Olimpia Sulęcin 3:2 (25:23, 24:26, 20:25, 25:23, 15:12)

BBTS: Bielicki, Fijałek, Ondrusek, Węgrzyn, Tholt, Żurek, Kalfas (libero) oraz Golec, Uliński, Piekarczyk, Żyliński.

Olimpia: Boguta, Kulikowski, Bartuzi, Żak, Sekuła, Chajec, Dobek (libero) oraz Lorens, Sławiak, Glinka.