Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > SPS Częstochowa – SMS Sosnowiec 0:3

SPS Częstochowa – SMS Sosnowiec 0:3

fot. archiwum

W meczu 16. kolejki Pierwszej Ligi Kobiet pomiędzy SPS Politechniką Częstochowa a sosnowieckim SMS górą okazały się te ostatnie. Sosnowiczanki bez większych problemów rozprawiły się z siatkarkami spod Jasnej Góry, wygrywając całe to spotkanie 3:0.

Już początek pierwszej partii tego spotkania pokazał, że o zwycięstwo w tym meczu częstochowiankom może być bardzo ciężko. Siatkarki z Sosnowca grały spokojną, a zarazem bardzo skuteczną siatkówkę, dzięki czemu szybko wysunęły się na trzypunktowe prowadzenie. Częstochowianki starały się walczyć, jednak rywalki wykorzystywały każdy, nawet najmniejszy błąd SPS-u. Dopiero w końcówce seta gospodynie zdołały odrobić 2 punkty straty (22:24), jednak SMS spokojnie doprowadził partię do końca.

 

Druga odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry po obu stronach siatki, jednak z każdą akcją w szeregi Politechniki wkradało się coraz więcej nerwowości. Sosnowiczanki wysunęły się na trzypunktowe prowadzenie (6:9), jednak za chwilę po prostych błędach to SPS prowadził 10:9, a następnie 14:12. Wydawało, że częstochowianki w końcu złapały prawidłowy rytm gry i powalczą o szóste z rzędu zwycięstwo. Przypuszczenia okazały się mylne, bowiem po częstochowskiej stronie kulało przyjęcie i atakujące Marzena Solska i Edyta Węcławek oraz Marzena Nieczyporowska raz po raz zatrzymywały się na bloku SMSu. Przewaga przyjezdnych wynosiła cały czas 2 punkty, jednak widać było, że to siatkarki z Sosnowca kontrolują wydarzenia na boisku. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem SMS I PZPS do 21. 

Ostatnia partia meczu to od początku zdecydowane prowadzenie SMSu. Siatkarki Politechniki grały całkowicie bez pomysły. W obronie bardzo dobrze spisywała się częstochowska libero – Marta Kędzia , jednak brakowało wykończenia akcji. W przyjęciu coraz gorzej grały Solska i Węcławek, więc przewaga SMSu szybko wzrosła do 7 punktów (11:18). Częstochowianki ostatni raz w tym meczu poderwały się jeszcze do walki i zdołały odrobić 3 punkty straty (18:23). Po autowym ataku Edyty Węcławek SMS miał pierwszą piłkę setową (18:24), a ostatni punkt sosnowiczankom podarowała Ania Cupisz , która ze środka zaatakowała w aut.

 

SPS Politechnika – SMS I PZSP Sosnowiec 0:3 (22:25, 21:25, 18:25)

 

Zobacz również:

Wyniki 16. kolejki i tabela PLK

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved