Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > MKS Andrychów poza zasięgiem

MKS Andrychów poza zasięgiem

W meczu na szczycie 4 grupy II ligi kobiet, lider MKS Andrychów zmierzył się z drugą drużyną grupy – TKS Tomasovią Tomaszów Lubelski. Andrychowianki okazały się poza zasięgiem gości pewnie wygrywając 3:0, a tym samym umacniając się na prowadzeniu w grupie.

W pierwszym secie drużyna MKS-u po błędach w obronie Tomasovii objęła prowadzenie 5:3. Przyjezdne dzięki atakom swojej kapitan Małgorzaty Barbary doprowadziły do stanu <;strong>7:7, by po przestoju w grze przegrywać 14:10, 18:14. W drużynie z Tomaszowa Lubelskiego kilkupunktową stratę starały się odrobić Paulina Wacko i Edyta Gęśla, lecz pomimo ich ambitnej postawy andrychowianki wygrały seta 25:19.

Gospodynie dzięki dobrej grze na zagrywce i w ataku szybko objęły wysokie prowadzenie. Przy stanie 7:2 dla miejscowych trener Krzysztof Wróbel za Małgorzatę Barbarę wprowadził Annę Szabat. Po skutecznych atakach Gęśli oraz Irminy Sikory przewaga andrychowianek stopniała do wyniku 11:9 i trenerzy miejscowych wzięli czas. Po przerwie obraz gry diametralnie się zmienił, siatkarki z Andrychowa przeważały w każdym elemencie gry, co miało bezpośrednie przełożenie na wynik (16:10). MKS do końca utrzymał wysokie prowadzenie rozstrzygając drugą partię na swoją korzyść 25:17.

W trzecim secie Tomasovia przy stanie 8:7 po raz pierwszy w meczu wyszła na prowadzenie. Andrychowianki jednak szybko odrobiły straty (13:13) uzyskując kilkupunktową przewagę 17:13, 20:16. Co prawda po bloku Gęśli tomaszowianki zbliżyły się do swych rywalek na 21:19, lecz to było wszystko na co było w tym dniu stać podopieczne Krzysztofa Wróbla. MKS Andrychów gładko pokonał wicelidera z Tomaszowa Lubelskiego 3:0 i z siedmiopunktową przewagą nad Tomasovią prowadzi w 4 grupie II ligi kobiet.

MKS Andrychów – TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:0 (25:19, 25:17, 25:21)

Wyniki 15 kolejki i tabela II ligi kobiet (grupa 4)

źródło: inf. własna, tomasovia.atspace.com