Juniorzy ze Spały lepsi od Górnika

Nieudała się inauguracja rundy rewanżowej w Domu Sportu w Radlinie, gdzie miejscowy Górnik przegrał z outsiderem ligi – SMSem I PZPS Spała

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gości 5:1, jednak po dwóch asach Kabzińskiego i świetnej grze blokiem Lipa, Górnicy doszli podopiecznych Zdzisława Gogola na 8:8.Od tego momentu gra bardzo się wyrównała, żadna drużyn nie potrafiła osiągnąć znaczącej przewagi. Po atakach Gorzewskiego i Guni Spała prowadziła 21:19. Stanek i Bednarz szybko wyprowadzili miejscowych na prowadzenie 22:21. Końcówka seta była niezwykle zacięta, drużyna ze Spały, która wybroniła trzy piłki setowe, potrzebowała aż siedmiu szans na zakończenie seta na swoją korzyść. Przy stanie 33:33 przewagę uzyskał Kamiński, który zakończył pierwszą partię 35:33 potężnym asem serwisowym, a w całym meczu zdobył ponad 20 punktów.

Set drugi rozpoczął się identycznie jak poprzedni, z tą tylko różnicą, że warunki od początku zaczęli dyktować gospodarze. Był to prawdziwy festiwal zepsutych zagrywek W drużynie Zdzisława Gogola za Sanecznika w pierwszym składzie wyszedł Jarosz. Przy prowadzeniu Górników 4:1, młodzi siatkarze ze Spały, których drużyna opiera się na reprezentantach Polski rocznika 87/88 doprowadzili do remisu 5:5. Po dwóch asach serwisowych Kabzińskiego podopieczni Marka Przybysza odskoczyli na 9:6, jednak Gorzewski i Jarosz szybko nadrobili straty doprowadzając do stanu 10:10. Siatkarzom ze Spały, w drużynie Górnika próbował przeciwstawić się Stanek, lecz to było za mało na ambitnie grających gości. Przy stanie 17:16 dla miejscowych na linii zagrywki stanął Jarosz. Po jego potężnych serwisach Spała prowadziła 20:17. W końcówce dwa razy zablokowany został Prudel i SMS, wygrywając drugiego seta 25:21, prowadził w meczu 2:0.

W trzeciej partii w drużynie Górnika Radlin za Kacperskiego wyszedł grający dotąd końcówki Musiolik, jak się później okazało najjaśniejszy punkt obok Stanka w drużynie Marka Przybysza. Natomiast goście chyba zbyt szybko uwierzyli w wygraną przegrywając tego seta do dziewiętnastu.

Czwarty set to wyrównana gra tylko do wyniku 3:3. Śląski i Antosik blokują Kabzińskiego, chwilę później Kamiński zdobywa kolejnego asa serwisowego i przyjezdni prowadzą 6:4. Co prawda radlinianie wyrównali, jednak po trzech własnych błędach, przegrywali 9:6. Goście na tym nie poprzestali, odrzucili Górnika zagrywką, wymuszając na nim kolejne błędy. Świetnie w bloku grali Gunia, Jarosz, Gorzewski skutecznie zatrzymując atakujących z Radlina. Spała prowadziła 16:10, gdy nagle straty zaczęli odrabiać gospodarze. W ataku znowu przypomniał się Musiolik, Kamińskiego i Jarosza zatrzymał na bloku Stanek i goście prowadzili tylko 16:13. SMS utrzymał kilkupunktową przewagę do końca, wygrywając 25:19 a w całym meczu 3:1. Było to pierwsze zwycięstwo młodych siatkarzy ze Spały na wyjeździe.

Górnik Radlin – SMS I PZPS Spała 1:3

(33:35, 21:25, 25:19, 19:25)

Składy

Górnik: Szabelski, Lip, Kacperski, Stanek, Kabziński, Bednarz, Szymczak(libero) oraz Barteczko, Prudel, Musiolik, Pliński

SMS: Kamiński, Saneczek, Śląski, Antosik, Gunia, Gorzewski, Sufa(libero) oraz Sarnecki, Podgórski, Jarosz