Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zwycięstwo Mostostalu na inaugurację rundy rewanżowej

Zwycięstwo Mostostalu na inaugurację rundy rewanżowej

W pierwszym sobotnim meczu 10. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki, Wózki BT AZS Politechnika Warszawska uległy po zaciętym spotkaniu 2:3 Mostostalowi-Azoty Kędzierzyn-Koźle. Najbardziej zacięty był zwłaszcza czwarty set.

Sobotni mecz z Politechniką miał szczególne znaczenie dla trenera Mostostalu Wojciecha Drzyzgi . Walczył ze swoim synem Tomaszem , ale również z Krzysztofem Felczakiem , który przed sezonem był wśród kandydatów na trenera Mostostalu – To była bardzo fajna rywalizacja z trenerem Felczakiem. Bawiliśmy się w różne taktyczne rozwiązania. Co do Tomka, to bardziej sentymentalne było pierwsze spotkanie, kiedy wyszedł w podstawowym składzie Wózków. Teraz to był normalny mecz – podsumował Drzyzga . Może być pewny swojej posady, w przeciwieństwie do Felczaka , były bowiem ostatnio pogłoski o zmianie szkoleniowca w Warszawie.

W pierwszym secie gospodarze odnieśli przekonujące zwycięstwo. W dwóch kolejnych musieli gonić rywala, a gdy już udało im się doprowadzić do remisu albo nawet objąć prowadzenie, z miejsca tracili po kilka punktów z rzędu. Obie ekipy opierały się głównie na swoich atakujących Radosławie Rybaku i Marcelu Gromadowskim . Rybak wygrał miejscowym czwarta partię, ale Gromadowski doskonałą grą rozstrzygnął tie-breaka. Do niego właśnie posyłana była większość piłek. – Nasz zespół ma jednak trochę więcej potencjału od Politechniki i udało się to wykorzystać odpowiednio w ostatniej fazie meczu – podsumował Drzyzga senior.

AZS Wózki Politechnika Warszawska – Mostostal Kędzierzyn-Koźle 2:3

(25:17, 21:25, 21:25, 27:25, 11:15)

Wózki : Drabkowski, Kowalczyk, Rybak, Malicki, Małecki, Skalski oraz Dyżakowski (l.), Turianski, Szulc, Drzyzga, Grzesiowski

Mostostal : Domonik, Kmet, Vartovnik, Zapletal, Gromadowski, Sopko oraz Olejniczak (l.), Kurek, Serafin, Januszkiewicz