Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Obcięli kasę na siatkarzy

Obcięli kasę na siatkarzy

fot. archiwum

O 300 tysięcy złotych mniej, niż liczyły na to władze klubu, dostanie w tym roku od miasta Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle. Graczom grozi również przeprowadzka do starej hali sportowej, ta nowa kosztuje klub dwa razy więcej.

Prezes Kazimierz Pietrzyk , trzeba mu przyznać, że potrafił w małym mieście zrobić jeden z najlepszych klubów siatkarskich w Polsce, który liczył się również w Europie. Nie można o tym zapominać tym bardziej, że Mostostal przeżywa teraz kryzys sportowy i finansowy.

 

Klub w konsekwencji dostanie w tym roku z miejskiej kasy 300 tysięcy złotych, czyli taką samą kwotę jak w roku 2005. Wniosek złożony przez prezydenta opiewał jednak aż na 600 tysięcy złotych. 

Przenieśliśmy się do nowej hali sportowej, za której używanie musimy płacić dwa razy więcej niż w starej – mówi Kazimierz Pietrzyk, prezes Sportowej Spółki Akcyjnej Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle. – Stąd prośba o większe fundusze. Dziwię się radnym, że nie chcieli dać więcej dotacji. Przecież te pieniądze i tak wracają do miejskiej kasy w formie czynszu za halę .

 

Władze Mostostalu Azotów zastanawiały się, czy nie wrócić do starej hali przy alei Jana Pawła II. Obiekt z końca lat 60. jest jednak przestarzały i pomieścić może zaledwie 1300 widzów. Nowy w Azotach – nawet do 4 tysięcy.

 

Za używanie starej hali płaciliśmy 180 tysięcy rocznie natomiast na nowej będzie to około 340 tysięcy – mówi prezes Pietrzyk. – Teraz brakujących pieniędzy będziemy musieli poszukać gdzie indziej .

 

Być może klubowi pomogą władze miasta. – Postaramy się brakujące pieniądze znaleźć w kwotach, które zostały nam nie wykorzystane z zeszłorocznego budżetu – mówi Brygida Kolenda-Łabuś , wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla. – Mostostal to wizytówka naszego miasta i trzeba mu pomagać .

Zamieszaniem wokół klubu zdziwieni są kibice drużyny.

 

Przecież to głównie dzięki Mostostalowi ludzie w całej Polsce wiedzą, gdzie leży nasze miasto – mówi Andrzej Nowak . – To tak naprawdę jedyna rozrywka na wysokim poziomie w naszym mieście .

źródło: Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved