Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovia znów trenuje

Resovia znów trenuje

fot. archiwum

Lampką szampana zainaugurowali wczoraj noworoczne treningi siatkarze Resovii. W hali WSIiZ w Kielnarowej podopieczni trenera Jana Sucha rozpoczęli ostatni etap przygotowań do rundy rewanżowej w Polskiej Lidze Siatkówki.

Przez ten ostatni tydzień będziemy trenować bardzo dużo z piłkami. Wreszcie mamy wystarczającą ich ilość, dzięki czemu więcej można będzie serwować, przyjmować czy też bronić – mówi szkoleniowiec Resovii, Jan Such . W przygotowaniach rzeszowian nie zabraknie też kolejnego spotkania sparingowego. Już dziś rywalem Resovii będą Błękitni Ropczyce, jednak spotkanie to będzie zamknięte dla publiczności. Od środy natomiast rozpoczną się bezpośrednie przygotowania do meczu z Jastrzębskim Węglem.

 

Rzeszowianie, po raz pierwszy od dłuższego czasu, będą trenować w pełnym składzie osobowym. Do zdrowia powrócili bowiem już Tomasz Kozłowski i Grzegorz Pilarz . – Na razie lepiej prezentuje się Tomek, co bardzo cieszy, bo przecież długo nie miał kontaktu z piłką. Grzesiek ma jeszcze problemy z wystawami na lewe skrzydło – informuje trener Such. Do dyspozycji z początku sezonu powrócili także Łukasz Perłowski i Piotr Łuka . – Piotrek ostro wziął się do roboty, zrzucił kilka kilogramów i znowu gra bardzo dobrze – relacjonuje trener. Niestety, podstawowy atakujący rzeszowian, Tomasz Józefacki nadal nie doszedł do pełni sił i choć będzie trenował wspólnie z kolegami, to jednak nadal nie wiadomo, czy będzie mógł atakować. – Wszystko okaże się po wtorkowych treningach. Mam zalecenie, żeby nie atakować jeśli będę odczuwał ból – mówi zawodnik. – Lepiej odczekać chwilę i dobrze wyleczyć bark, żeby kontuzja się nie pogłębiła. W meczu z Jastrzębskim Węglem niestety nie ma chyba co na mnie liczyć – dodaje popularny "Józek". 

Najbliższy rywal resoviaków, Jastrzębski Węgiel przeżywa ostatnio ciężkie chwilę. W drużynie tej zwolniono bowiem trenera Igora Prielożnego . – Rozmawiałem z tamtejszymi działaczami na ten temat, nadal bowiem mamy dobre kontakty – mówi Jan Such , który wcześniej rozpoczął budowę zespołu z Boryni. Nie były to jednak rozmowy o powrocie szkoleniowca do zespołu. – Mam ważny kontrakt w Rzeszowie. Jeśli natomiast chodzi o Jastrzębie, to najprawdopodobniej trenerem zostanie tam Ryszard Bosek , choć pojawiają się też inne kandydatury – dodaje Such. Zmiany u rywali dają jakąś nadzieję resoviakom, na dobry wynik w sobotnim pojedynku. – Taka zmiana może też zmobilizować zespół. Zawodnicy bowiem będą chcieli się pokazać nowemu trenerowi – tonuje rzeszowski szkoleniowiec. – Nie mówmy o wygranej, lecz o dobrej grze, choć ja nie lubię przegrywać – zakończył Jan Such .

źródło: Galanis Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved