Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Vladimir Nikolov najlepszym siatkarzem roku 2005 w Bułgarii

Vladimir Nikolov najlepszym siatkarzem roku 2005 w Bułgarii

Vladimir Nikolov, grający na codzień w lidze francuskiej oraz Antonina Zetova – zostali uznani za najlepszych bułgarskich siatkarzy minionego roku 2005. Mimo tego, iż Vladimir Nikolov przestał grać w reprezentacji Bułgarii wybrano go najlepszym siatkarzem 2005 roku.

Gwiazda francuskiego zespólu Tours wzięła udział w oficjalnej ceremonii, podczas której najlepszych zawodników minionego roku wybierało szesnastu bułgarskich dziennikarzy.

Nawet w związku z tym wydarzeniem Nikolov nie zamienił słowa z trenerem reprezentacji Bułgarii, Martinem Stoevem, z którym jest w oficjalnym konflikcie.Jestem zaskoczony decyzją – mówił NikolovW czasie lata nie otwierałem nawet gazet nie chcąc czytać po raz kolejny tych wszystkich nieprawdziwych informacji i plotek wokół drużyny narodowej. Wciąż nie jestem w reprezentacji, nie rozmawiałem z trenerem i nie wiem co będzie z przyszłoroczną Ligą Swiatową.

Nikolov został również odznaczony za jego bardzo dobrą grę w Lidze Mistrzów sezonu 2004/2005, gdy Tours wygrał te rozgrywki, a on został MVP finałowego turnieju.

Jak można się było spodziewać Nikolov najniższą ocenę otrzymał od trenera Stoyeva, który podsumowując rok 2005, argumentował swoje 4,5 pkt mówiąc „Nikołov nie pokazał swoich prawdziwych umiejętności”.

Nikolov zdobył w głosowaniu 126 punktów, o sześć więcej od gwiazdy Dynama Moskwa, Mateja Kaziyskiego.

Wśród siatkarek zwyciężyła Antonina Zetowa zdobywając 134 pkt.

źródło: bgvolley.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved