Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Życzenia Prezesa PZPS na Nowy Rok

Życzenia Prezesa PZPS na Nowy Rok

Za nami jakże ważny i bogaty w wiele wydarzeń ważnych dla Naszej Dyscypliny Rok. Rok, w którym radość przeplatała się z łzami, często były to łzy wzruszeń, ale i smutku. Życzenia dla wszystkich osób związanych z piłką siatkową składa prezes PZPS, Mirosław Przedpełski.

Za nami jakże ważny i bogaty w wiele wydarzeń ważnych dla Naszej Dyscypliny Rok. Rok, w którym radość przeplatała się z łzami, często były to łzy wzruszeń, ale i smutku.

Gdy nasze Siatkarki zdobywały po raz drugi z rzędu tytuł najlepszych w Europie, tu w kraju wciąż rozpamiętywaliśmy, nie mogąc się z nią pogodzić, tragiczną śmierć Arka Gołasia… Arek odszedł od nas by dołączyć do niebiańskiej drużyny Wagnera. Ale wiemy, że teraz kibicuje z pewnością naszym siatkarkom i siatkarzom z góry… I zapewne cieszył się z postawy naszych „Złotek” na mistrzostwach Europy w Chorwacji.Podobnie jak my, którzy przeżywaliśmy radość z wygranej. Ale nie był to jedyny sukces naszych zawodniczek i zawodników. Ich ciężka praca sprawiła, że obie nasze Reprezentacje w roku przyszłym walczyć będą w finałach mistrzostw świata.

Nie byłoby to możliwe dzięki pracy trenerów i pozostałych członków sztabów szkoleniowych obu reprezentacji. Ale nie byłoby to możliwe również dzięki naszym Kibicom, o których nie sposób powiedzieć inaczej jak Najlepsi Kibice Świata. Nie byłoby to możliwe dzięki zaangażowaniu i życzliwości dziennikarzy, którzy nie rzadko krytycznie, ale zawsze z jak najlepszymi intencjami pisali i oceniali naszą pracę. Pracę zawodników podczas zgrupowań, pracę ludzi zaangażowanych w działalność Związkową, począwszy od działaczy, a na pracownikach Biura PZPS kończąc. Pozwólcie, że w sposób szczególny podziękuję wszystkim redaktorom portali internetowych, które są znakiem współczesności. Idea, która przyświeca Polskiej Siatkówce to nie tylko ciągłe dążenie do sukcesów sportowych, ale to również stworzenie Związku nowoczesnego, Związku podążającego z duchem czasu, umiejącego wykorzystać nowoczesne technologie. To dzięki Wam również jest to możliwe, to Wy mobilizujecie wszystkich związanych z siatkówką do tego, by umiejętnie korzystali ze wszystkich najnowszych technologii. Ale nie byłoby to możliwe bez zaangażowania naszego Sponsora, firmy Polkomtel S.A., który od wielu lat wspiera Polską Siatkówkę. To życzliwość i wsparcie Sponsora pozwala nam realizować cele, które nie są tylko naszymi celami. Bo przecież nasze dążenie do sukcesów, a tym samym sprawienie radości i danie satysfakcji wszystkim miłośnikom siatkówki, jest naszym wspólnym celem.

Wam wszystkim należą się podziękowania za to, czego wspólnie dokonaliśmy w mijającym Roku. Roku, który przypomnę był przełomowy, bo przecież po raz pierwszy w historii nie tylko naszej dyscypliny, ale wszystkich gier zespołowych, reprezentację Narodową poprowadził obcokrajowiec. Ster męskiej drużyny oddaliśmy w ręce Raula Lozano, który nie tylko z miejsca zaskarbił sobie życzliwość wszystkich miłośników siatkówki, ale swą pracą i zaangażowaniem rozbudził we wszystkich nadzieje na sukcesy, jakie były udziałem naszych siatkarzy w latach siedemdziesiątych minionego stulecia.

Był to rok, w którym po raz pierwszy w historii polski zespół obronił wcześniejszy tytuł mistrzowski. A dokonała tego drużyna siatkarek pod wodzą Andrzeja Niemczyka, trenera, który już zapisał się złotymi zgłoskami w historii nie tylko polskiej siatkówki, ale całego sportu.

Nie należy zapominać przy tym o następcach dzisiejszych reprezentantów. Juniorki i juniorzy, kadetki i kadeci po raz kolejny potwierdzili, że należą w swych kategoriach wiekowych do europejskiej i światowej czołówki, czego najlepszym dowodem jest złoty medal kadetów wywalczony na mistrzostwach Europy.

Przed nami jakże ważny 2006 rok, w którym odbędą się mistrzostwa świata. Na nie jedziemy nie tylko z nadziejami, ale i przekonaniem, że odniesiemy sukces. Przekonaniem, które nasi Reprezentanci poprą ciężką pracą, które będzie możliwe dzięki wszystkim życzliwym nam, naszej dyscyplinie ludziom.

Pozwólcie więc, że w tym miejscu złoże Wam wszystkim, Kibicom, Dziennikarzom, Sponsorom, Działaczom, Zawodniczkom i Zawodnikom oraz wszystkim naszym Sympatykom życzenia nie tylko pomyślności i szczęścia w życiu osobistym ale i radości z przyszłych, wspólnie przeżywanych sukcesów Polskiej Siatkówki.

Mirosław Przedpełski

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved