Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Piękny rok Doroty Świeniewicz

Piękny rok Doroty Świeniewicz

Tego wyróżnienia dla Doroty Świeniewicz można było się spodziewać. To był najlepszy rok w karierze dwukrotnej mistrzyni Europy. - Nic się nie zmieni w moim życiu. Nadal sama będę prowadziła auto, nie dostanę kierowcy - żartuje zawodniczka.

Jeśli ktoś wygrywa w jednym sezonie mistrzostwo Europy, zostaje uznany za najwartościowszą zawodniczkę ME, zdobywa Puchar i mistrzostwo Włoch (z Desparem Perugia) oraz Puchar Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV), to trudno o inną kandydaturę do tytułu najlepszej. Wyboru dokonał Komitet Wykonawczy CEV. Nagroda zostanie wręczona 23 czerwca w Wiedniu podczas losowania Ligi Mistrzów. – To był piękny rok, najlepszy w mojej karierze. Słyszałam już wcześniej o tej nagrodzie, ale czekałam na potwierdzenie. Dopiero teraz radość jest pełna – powiedziała Dorota Świeniewicz. 33-letnia siatkarka od 1997 roku gra w Desparze Perugia. Wcześniej występowała w Polonii Świdnica i BKS Bielsko-Biała. Pod koniec roku 2006 zagra z reprezentacją Polski na mistrzostwach świata w Japonii. – To będzie dla mnie dodatkowe wyzwanie. Odpowiednio przygotowane, jesteśmy w stanie wygrywać ze wszystkimi. Nie mamy kompleksów – mówi Świeniewicz.

Dostałam pismo z Luksemurga, że to mnie przypadł ten zaszczytny tytuł. Rozmawiałam też z przedstawicielami CEV telefonicznie – powiedziała Dorota Świeniewicz. – Dla mnie to wyróżnienie jest szczególnie ważne. Mało kto pamięta, ale w ubiegłym roku zmagałam się z poważną kontuzją. Niektórzy prorokowali, że to już koniec mojej kariery. Chciałam im udowodnić, że się mylili, spisując mnie na straty – stwierdziła Świeniewicz.Nic się nie zmieni w moim życiu. Nadal sama będę prowadziła auto, nie dostanę kierowcy – zażartowała. – Mam nadzieję, że w tym sezonie z Desparem powtórzymy sukcesy, a za dwa lata z reprezentacją znowu zdobędziemy mistrzostwo Europy i któraś z koleżanek wybrana zostanie najlepszą siatkarką Europy – dodała Świeniewicz, która Sylwestra spędzi w Polsce, ale już 1 stycznia wylatuje do Włoch.

Dwa lata temu za najlepszą zawodniczkę Starego Kontynentu uznano inną gwiazdę reprezentacji Polski – Małgorzatę Glinkę. Polki zdobyły wtedy pierwszy raz mistrzostwo Europy. Trener naszych złotek Andrzej Niemczyk żartuje, że za dwa lata trzeba będzie znów kogoś wsadzić na to eksponowane miejsce. Dorota Świeniewicz uważa, że nie będzie potrzeby tak długo czekać: – Wcześniej są przecież mistrzostwa świata.

źródło: Rzeczpospolita, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved