Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Milena Rosner: Myślami już jestem w Pekinie

Milena Rosner: Myślami już jestem w Pekinie

Milena Rosner, aktualna mistrzyni Europy w siatkówce pań trenuje z ekipą Czarnych Słupsk. Czy Milena zamierza powrócić do drużyny, w której rozpoczynała karierę sportową?

Tak, ale pod warunkiem, że Czarni awansują do ekstraklasy – zdradza Milena Rosner. – Póki co mam kilka dni wolnego i trenuję z kadetkami, aby podtrzymać swoją formę. Przy okazji mogę zobaczyć jak grają dziewczęta i udzielić im kilka lekcji. Nie występuję tu w roli trenera. Bardziej chcę dodać im otuchy i przekonać, że warto wyrzec się wielu przyjemności, które w tym wieku bardzo kuszą aby potem osiągać w życiu sukcesy.

Mimo wolnego trening jest na pierwszym miejscu – Muszę podtrzymywać odpowiednią formę i nie mogę sobie pozwolić na odpoczynek czy leniuchowanie. Udało mi się przekonać mojego trenera w Krynicy, że wyjazd do domu jest mi bardzo potrzebny i dostałam kilka dni wolnego dzięki czemu więcej czasu spędzę z bliskimi.Milena Rosner wspomina mistrzostwa Europy w Zagrzebiu. – Pamiętam doskonale każde spotkanie. Arcytrudny pojedynek z Niemkami i niezapomniany mecz z Rosjankami. To było bardzo stresujące przeżycie, ale jakże miło się teraz wspomina. Po wygranym finale z mistrzyniami świata, drużyną Włoch radość była nie do opisania. To jest nagroda dla sportowca za wiele wyrzeczeń i włożonego wysiłku. Naprawdę na taki sukces trzeba ciężko pracować.

Teraz zawodniczka gra daleko od domu, w Muszyniance Muszyna. Zespół ten wzmocniony znacznie przed sezonem chce walczyć o medale mistrzostw Polski. – W Muszyniance bardzo ciężko trenuję. Gram razem z dwoma koleżankami z kadry, z którymi zdobyłam złoty medal. Na nas spoczywa ciężar gry i od nas oczekuje się podwójnego wysiłku. Ale atmosfera jest świetna i warunki do treningów również.

Przede wszystkim chcę wywalczyć z Muszynianką tytuł mistrza Polski co na pewno nie będzie łatwe. A tak na prawdę jestem myślami na olimpiadzie. Marzę aby zagrać podczas igrzysk w Pekinie – mówi o najbliższych swoich planach reprezentantka Polski.

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved