Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Energa Gedania II na remis ze Szwedkami

Energa Gedania II na remis ze Szwedkami

Na remis zagrała II-ligowa Energa Gedania II w Gdańsku, w sparingach z Solletuną Sztokholm. Pierwszy pojedynek był zakontraktowany na pięć, a drugi na trzy sety. Najpierw podopieczne Witolda Jagły uległy liderkom szwedzkiej ekstraklasy 1:4, by w rewanżu zwyciężyć 2:1.

W pierwszym pojedynku gedanistki wygrały tylko tę partię, w której przyjezdne grały rozluźnione i w dużej części seta próbowały rezerw. Trener Witold Jagła był po wrażeniem gry rywalek i nawet nie szukał usprawiedliwienia dla swoich podopiecznych.

Widzieliśmy bardzo dobrą grę szwedzkiego zespołu we wszystkich elementach sztuki siatkarskiej. Natomiast w gdańskich szeregach panował jeszcze nastrój świąteczny, co nie pozwalało na pełną koncentrację na grze – mówił Jagła.Dopiero w drugim spotkaniu byliśmy świadkami wyrównanej walki i dramatycznych zwrotów akcji, szczególnie w drugiej partii. Miejscowe obroniły się w niej przed przegraną, wygrywając na przewagi, a w trzecim secie poszły za ciosem… Gra gedanistek była pewniejsza, gdyż do składu weszła Berenika Tomsia. Ale nie tylko reprezentantka Polski juniorek zasłużyła tego dnia na wyróżnienie.

Dziewczyny zagrały jeden z najlepszych meczów w karierze! Ogranie lidera szwedzkiej ekstraklasy to ich największy seniorski sukces, chociaż najstrasze w drużynie są zaledwie juniorkami, a grają tutaj nawet młodziczki. Jestem pełen uznania dla podopiecznych za to, że po pierwszym nieudanym meczu nie załamały się, a do rewanżu wyszły niesamowicie zmobilizowane i żądne rewanżu – cieszył się szkoleniowiec gdańskiej młodzieży.

Na remis zagrała II-ligowa Energa Gedania II w Gdańsku w towarzyskich meczach z Solletuną Sztokholm. Pierwszy pojedynek był zakontraktowany na pięć, a drugi na trzy sety. Najpierw podopieczne Witolda Jagły uległy liderkom szwedzkiej ekstraklasy 1:4 (16:25, 15:25, 25:18, 18:25, 10:15), by w rewanżu zwyciężyć 2:1 (22:25, 29:27, 25:22).

Energa Gedania II Gdańsk – Solletuna Sztokholm 1:4

(16:25, 15:25, 25:18, 18:25, 10:15)

Energa Gedania II Gdańsk – Solletuna Sztokholm 2:1

(22:25, 29:27, 25:22)

Energa Gedania II: Makiewicz, Lenz, Pomykacz,Tokarska, Pasznik, Nuszel, Staszyńska (libero) oraz Drozd, Rzepnikowska, Marschall, Tomsia (tylko w drugim meczu, w „6” za Makiewicz).

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved