Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Częstochowie już myślą o meczu z Mostostalem

W Częstochowie już myślą o meczu z Mostostalem

fot. archiwum

Siatkarze AZS-u Częstochowa spędzili w domach trzy świąteczne dni. Praca jednak goni wszystkich i Nowy Rok akademicy przywitają razem, a już trzy dni później rozegrają ligowy mecz z Mostostalem Kędzierzyn-Koźle.

W rodzinne strony rozjechała się większość z akademików. David McKienzie i Brook Billings zdecydowali się nawet na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Obaj wrócili do Częstochowy w środę wieczorem, a wczoraj dołączyli do drużyny, która od wtorku już normalnie trenuje. W hali Polonia akademicy mają spotykać się do piątku, a nie jest wykluczone, że zajęcia odbędą się również w sylwestra. Wszystko dlatego, że 4 stycznia czeka ich ważny ligowy mecz przełożony z VII kolejki. Do Częstochowy przyjedzie Mostostal Kędzierzyn.

 

Widzę, że rodzinna atmosfera kolegom posłużyła, bo wrócili zadowoleni – mówi rozgrywający Wkręt-Metu, Paweł Woicki . – Święta świętami, ale nie zapomnieliśmy o siatkówce. Wróciliśmy do ciężkiej pracy, bo w środę czeka nasz trudny mecz. 

W przypadku zwycięstwa za trzy punkty, Mostostal wyprzedzi w tabeli jednym punktem PZU AZS Olsztyn i Jastrzębski Węgiel i pierwszą część rundy zasadniczej zakończy na drugim miejscu. Rewanże rozgrywane będą już od 7 stycznia. Częstochowianie wyjadą wówczas do Sosnowca.

 

Mostostal nie leżał nam w ostatnich dwóch latach. Mecze były wyrównane i emocjonujące, ale tym razem postaramy się o wysokie zwycięstwo – dodaje Woicki. – To dla nas ważne, bo mocno przeżyliśmy fatalny występ przeciwko Francuzom. Liczyliśmy na zwycięstwo i awans, a skończyło się na porażce. Teraz już niczego nie zrobimy i koncentrujemy się na spotkaniu z Mostostalem.

 

Spotkanie z Mostostalem Kędzierzyn odbędzie się w środę 4 stycznia w hali Polonia. Początek o godz. 18:00. Bilety można nabywać w Restauracji Sportowej McDonald’s (al. Wolności).

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved