Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Prielożny nie jest już trenerem Jastrzębskiego Węgla

Prielożny nie jest już trenerem Jastrzębskiego Węgla

fot. archiwum

Zarząd Jastrzębskiego Węgla rozwiązał za porozumieniem stron umowę z trenerem Igorem Prielożnym. Nazwisko następcy Prielożnego poznamy we wtorek, wśród głownych kandydatów wymienia się m.in. Ryszarda Boska.

Po wzmocnieniach przed sezonem (m.in. Kadziewiczem i Konstantinovem ), cele Jastrzębskiego Węgla zakładały Mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz Puchar CEV. Z tych planów jedynym, który jest jeszcze możliwy do zrealizowania to mistrzostwo kraju, ale Jastrzębski Węgiel zajmuje na półmetku sezonu dopiero trzecie miejsce w lidze. Drużyna pożegnała się natomiast zarówno z rozgrywkami Pucharu Polski (przegrana w półfinale ze Skrą Bełchatów), jak i z Pucharem CEV (Jastrzębski uległ Iskrze Odincowo).

 

Zarząd Jastrzębskiego Węgla po piątkowej analizie wyników i postawy siatkarzy w pierwszej rundzie rozgrywek PLS, Pucharze Polski oraz Pucharze CEV rozwiązał za porozumieniem stron umowę z trenerem Igorem Prielożnym – napisał klub w komunikacie. 

Słowak był mocno zaskoczony zwolnieniem. – Nie jest to ładne, nie zdążyłem się nawet pożegnać z zawodnikami – wzdychał, będąc w połowie drogi przez zasypane śniegiem trasy do rodzinnej Bratysławy.

 

W klubie zakładano przed sezonem zdobycie Pucharu Polski i awans do czwórki Pucharu Konfederacji. Oba te cele zostały stracone, oddala się też mistrzostwo Polski. Ale czy winny jest Prielożny, który w pierwszym sezonie pracy z przeciętnym zespołem zdobył mistrzostwo Polski? Prielożny tak to komentuje: – Nasze wyniki w tym roku były słabe? Nie mieliśmy tak dobrych w ostatnich trzech latach. Prielożny zostawił zespół na trzecim miejscu w lidze.

 

Prielożny prowadził kiedyś reprezentację Niemiec, znakomite recenzje zbierał jako drugi szkoleniowiec kadry biało-czerwonych na olimpiadzie w Atenach. Kto go zastąpi? Pada nazwisko byłego trenera kadry Ryszarda Boska lub trenerów zagranicznych. Decyzja najprawdopodobniej we wtorek.

 

Słowak został szkoleniowcem jastrzębian 28 maja 2003 roku. Zastąpił Jana Sucha . Pierwszy sezon pracy w klubie ukoronował zdobyciem mistrzostwa Polski. W kolejnym jego zespół zakończył rozgrywki na czwartym miejscu w lidze.

źródło: gazeta.pl, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved