Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Na treningach nikogo nie trzeba gonić do pracy

Na treningach nikogo nie trzeba gonić do pracy

Jestem bardzo zadowolony, że gram we włoskiej lidze - powiedział reprezentant Polski Dawid Murek. - Być może zabrzmi to banalnie i trywialnie, ale Serie A jest rzeczywiście najmocniejsza w świecie.

Poza najlepszymi Rosjanami grają tutaj reprezentanci wszystkich innych liczących się w siatkówce krajów z mistrzami olimpijskimi i świata Brazylijczykami.

Po porażce 2:3 u siebie z Coprą Barni Piacenzą zespół Dawida Murka Cimone Modena zajmuje piąte miejsce w tabeli po pierwszej części sezonu zasadniczego.Jest to bardzo silna ekipa mimo że przyjechała do nas osłabiona brakiem libero i atakującego – powiedział Dawid Murek. – W dodatku w trakcie spotkania Zlatanov skręcił nogę. Znakomicie zagrał Lionell Marshall, zdobywca 27 punktów. Był wiodącą postacią na boisku. On jest niezniszczalny. Byliśmy bliscy wygrania. Jedna-dwie piłki w tie-breaku mogło rozstrzygnąć sprawę na naszą korzyść.

Od trzeciej kolejki Dawid Murek wywalczył miejsce w pierwszym składzie Cimony.

Nikt mi jego nie dał na stałe – mówi reprezentant Polski. – Cały czas muszę udowadniać swoją przydatność. Kolegów-konkurentów mam mocnych. Niemiec Robert Kromm ma 212 cm wzrostu co jak na tę pozycję jest dość rzadkim zjawiskiem. Kolejnym przyjmującym jest Brazylijczyk Felipe. Mamy jeszcze legendę włoskiej i światowej siatkówki Andreę Gianiego. Na nim wielokrotnie spoczywa ciężar gry.

Trenerem Modeny jest Argentyńczyk Julio Velasco – nauczyciel i przyjaciel Raula Lozano. „Velasco uważany jest za jednego z najlepszych trenerów w świecie – powiedział Dawid Murek.

Na pewno dużo od niego można nauczyć się. Wyczytałem w internecie, że ma w Spale poprowadzić kurs dla polskich trenerów. Jest to znakomity pomysł.

Celem Modeny jest awans do czołowej ósemki w play off. – Na pewno druga runda fazy zasadniczej będzie jeszcze trudniejsza – powiedział Dawid Murek. – Tutaj nie ma łatwych spotkań. Cały czas trwa walka. Każdy stara się udowodnić swój profesjonalizm, swoją przydatność zarówno na treningu jak i w meczu.

Dawid Murek podkreślił, że „na treningach nikogo nie trzeba gonić do pracy i nie robi się wówczas rzeczy niepotrzebnych.

W 2006 roku życzę polskiej siatkówce medalu w mistrzostwach świata, a moim koleżankom i kolegom przede wszystkim zdrowia, bo bez tego jest trudno realizować inne cele – powiedział Dawid Murek.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved