Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Dwie porażki warszawskiej drużyny w BT Cup w Pruszkowie

Dwie porażki warszawskiej drużyny w BT Cup w Pruszkowie

W dzisiejszym finale rozgrywanego w Pruszkowie BT Cup o godz. 13.30 SCC Berlin zagra z Hylte VolleyballKlubb. Politechnice pozostała walka o honor i mecz o piąte miejsce. O 3. miejsce zagra radomski Jadar z Avią Świdnik.

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz – mówi stare polskie porzekadło. Trener Politechniki Krzysztof Felczak chciał, by w grupie z gospodarzami turnieju znalazły się zespoły trzykrotnego mistrza Niemiec, aktualnie zajmującego trzecie miejsce w ekstraklasie SCC Berlin, oraz lider naszej polskiej I ligi (zaplecze Polskiej Ligi Siatkówki) Jadar Radom. Wznawiająca 7 stycznia rozgrywki ligowe Politechnika przegrała oba spotkania i dziś przyjdzie jej rywalizować o przedostatnie miejsce w turnieju z Atletasem Kowno.

Zbyt trudni rywaleKrzysztof Felczak miał możliwość gry ze słabszymi zespołami, które znalazły się w grupie B. W ostatniej chwili bowiem z turnieju wycofał się faworyt zawodów Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa, którego zastąpiła Avia Świdnik. Siatkarze Politechniki zaprezentowali się słabiutko. O ile w spotkaniu z Niemcami mogli pokusić się o wygraną, o tyle Jadar ich upokorzył.

Prus prorokiem

Przegraliśmy na własne życzenie z berlińczykami – stwierdził po spotkaniu drugi trener Politechniki Rafał Prus. – I pewnie zagramy o piąte miejsce – prorokował. Jego proroctwo się spełniło. W drugim secie, przy stanie 8:1 dla Jadaru, radomski szkoleniowiec Grzegorz Wagner, syn słynnego „Kata” Jerzego Huberta, z niedowierzaniem kręcił głową. Sam nie spodziewał się, że zespół Krzysztofa Felczaka, grający wśród najlepszych polskich drużyn, może popełniać tak szkolne błędy. Jadar wygrał i dziś zmierzy się w meczu o trzecie miejsce w turnieju.

Powrót Szulca

W drużynie Politechniki, po raz pierwszy po długiej przerwie zagrał Piotr Szulc. Przyjmujący ostatnio wystepował w Jokerze Piła. Krzysztof Felczak cieszył się na jego powrót, gdyż miał problemy z zawodnikami do odbioru. Niestety, znany z dobrego przyjęcia Szulc, w spotkaniu z Jadarem nie popisał się. Do końca turnieju nie wytrwał Adrian Dyżakowski. Libero Politechniki już w trakcie meczu z SCC Berlin pojechał szybko do szpitala, gdyż otrzymał wiadomość o narodzinach córki.

Gwiazdor NBA Tracy McGrady też pojechał w przerwie meczu do rodzącej żony. Jego Huston uległo Utah. Tak samo „Dyzio” pojechał i Politechnika dwa mecze przegrała – żartowano na trybunach.

Wyniki turnieju

AZS Politechnika Warszawska - SCC Berlin 1:2
(23:25; 25:17; 19:25)
ASPS Avia Swidnik - Atletas        3:0
(25:18; 25:12; 25:14)
SCC Berlin - Jadar Radom         3:0
(25:19; 27:25; 25:16)
Hylte VolleybollKlubb - ASPS Avia Swidnik 2:1
(17:25; 25:20; 25:23)
AZS Politechnika Warszawska - Jadar Radom 1:2
(19:25, 21:25, 25:14)
Hylte VolleybollKlubb - Atletas      3:0
(25:15, 25:13, 25:16)

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved