Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Wielkie emocje w Bazylei

Wielkie emocje w Bazylei

Po pierwszym dniu turnieju Topvolley International w Bazylei wszyscy są pod wrażeniem drużyny aktualnego mistrza Brazylii, Finasa Osasco. Racing Club de Cannes z Małgorzatą Glinką w składzie rozbił naszpikowane reprezentantkami Rosji Dynamo Moskwa.

Na inaugurację turnieju Finasa Osasco spotkało się z włoską Vicenzą, w składzie której występują Magdalena Śliwa i Katarzyna Skowrońska. W pierwszym secie Brazylijki nie miały wiele do powiedzenia i gładko przegrały 13:25. Kolejne trzy sety to już popis południowoamerykańskich siatkarek, i chociaż Vicenza była blisko doprowadzenia do tie-breaka, zeszła pokonana w czterech setach. Katarzyna Skowrońska zdobyła w tym spotkaniu 9 punktów i była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek w swojej drużynie. Niezły mecz rozegrała również kapitan Vicenzy, Magdalena Śliwa, zdobywając 3 punkty. Niesamowite spotkanie w drużynie z Brazylii rozegrała Bia (Ana Beatriz F. das Chagas), która zdobyła aż 23 punkty.

W drugim meczu tej grupy Brazylijki wygrały 3:1 ze szwajcarskim Volero Zürich. Przewaga zespołu z Osasco była o wiele wyraźniejsza, niż pokazuje to wynik spotkania. Mistrzynie Szwajcarii nadrabiały ogromną wolą walki, jednak Brazylijki były szybsze i precyzyjniejsze w niemal każdym elemencie gry.

Grupa B rozpoczęła rozgrywki meczem Dynamo Moskwa – USC Münster. Rosjanki prowadzone przez doskonale grającą Jekaterinę Gamową zwyciężyły w trzech setach trwających tylko nieco ponad godzinę. Trener mistrzyń Niemiec, Axel Büring, po meczu powiedział – Takiej jednej zawodniczce grającej jak Gamowa moglibyśmy się przeciwstawić, ale nie czterem czy nawet pięciu. Obyśmy przeciwko Cannes zagrali przynajmniej tak dobrze, jak dziś w trzecim secie.

W ostatnim wtorkowym meczu Dynamo zmierzyło się z Racingiem Cannes. Francuski zespół dominował w dwóch pierwszych setach, i dopiero w trzeciej partii Rosjanki nawiązały równorzędną walkę. Zespołowi z Cannes wystarczyła jednak tylko jedna piłka meczowa, by wygrać całe spotkanie bez straty seta. Zwycięstwem nad naszpikowanym gwiazdami zespołem z Moskwy siatkarki Cannes potwierdziły, iż mają ambicję odegrać znaczącą rolę w turniju Topvolley International.

W środę dokończenie rozgrywek grupowych oraz mecze półfinałowe, a w czwartek odbęda się mecze o 3. i 5. miejsca w turnieju oraz finał.