Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turniej w Kędzierzynie: Wygrane Ostrawy oraz Mostostalu

Turniej w Kędzierzynie: Wygrane Ostrawy oraz Mostostalu

W pierwszym dniu towarzyskiego turnieju w Kędzierzynie-Koźlu, zwycięstwa odniosły zespoły Mostostalu-Azoty Kędzierzyn Koźle, który pokonał Ferram Opava, i DHL Ostrava, który triumfował nad Skrą Bełchatów.

Mistrz Polski wczoraj wznowił treningi po kilkudniowej przerwie świątecznej. Jak powiedział trener Ireneusz Mazur, były to zajęcia „poświąteczne”, podczas których nie wymagano od zawodników maksymalnego wysiłku.

W meczu z drużyną z Ostrawy, bełchatowianie wystąpili w rezerwowym składzie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:0 dla gości zza południowej granicy.

DHL Ostrawa – BOT Skra Bełchatów 3:0

(25:19, 25:17, 25:23)

W drugim spotkaniu, gospodarz turnieju, Mostostal-Azoty, pokonał zespół z Opavy 3:1. W drużynie Mostostalu zabrakło kontuzjowanych Tomasa Kmeta, Petra Zapletala i Rafała Musielaka.

To nie usprawiedliwia świątecznej formy, jaką zaprezentowaliśmy – mówi Jacek Nawrocki, drugi trener Skry. – W zasadzie nikt nie zasłużył na wyróżnienie. Zagraliśmy słabo. Było widać, że chłopcy mieli przerwę w treningach, nie posłużyła im podróż do Kędzierzyna. Cieszę się, że przyszło nam zmierzyć się z drużynami z zagranicy, bo prezentują oni nieco inną siatkówkę od naszej – dodaje Nawrocki. – Polskie zespoły znamy na wylot, a tak zawodnicy mają trochę urozmaicenia. A my przy okazji potrenujemy i sprawdzimy nowe układy i konwencje gry.

Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle – Ferram Opava 3:1

(25:23, 25:22, 19:25, 25:17)