Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Centrostal/Focus Park Bydgoszcz regeneruje siły

Centrostal/Focus Park Bydgoszcz regeneruje siły

Treningi w hali i na siłowni czekają jeszcze przed końcem roku siatkarki Centrostalu/ Focus Park Bydgoszcz. W styczniu wrócą na parkiet najpierw w meczu ligowym - potem w pucharze Top Teams Cup.

Bydgoszczanki kończą stary rok w bardzo dobrych nastrojach. Odniosły zwycięstwo w ostatnim meczu eliminacyjnym Top Teams Cup z belgijskim Euphony Tongeren i awansowaly do ćwierćfinału rozgrywek. Szczęśliwy koniec pucharowych eliminacji rozpoczął się od wyjazdowego zwycięstwa bydgoszczanek z Volero Zurych. W LSK po sześciu rozegranych meczach są samodzielnym liderem z kompletem zwycięstw za 3 punkty.

Mamy świadomość, że wygranie nawet całej rundy zasadniczej za 3 punkty nic nam jeszcze nie daje – mówi trener Piotr Makowski. – Przyjdzie play-off i będzie się trzeba bić od nowa. Poza tym przeplatamy cały czas ligę z podróżami po Europie, chcemy powalczyć w ćwierćfinale Top Teams Cup i musimy umiejętnie rozkładać siły. Na razie, do 21 grudnia, udało nam się to zadanie w miarę dobrze zrealizować. Dla mnie najważniejsze jest, że zespół się scementował, że każda zawodniczka, także te rezerwowe, znają swoje zadania i wiedzą, co mają robić na parkiecie.Zawodniczki nie miały praktycznieświątecznej przerwy w treningach. Trener Makowski wierzy, że w Święta dziewczyny myślały cały czas o tym, co je czeka już niebawem w lidze i w pucharze: – We wtorek siłownia po południu, w środę i czwartek dwa treningi dziennie, w tym też siłownia i w piątek jeden trening na sali. Mamy więcej zajęć na siłowni, bo chcemy trochę się wzmocnić przed wznowieniem rozgrywek. Dziewczyny były ważone przed świętami. Po świętach nie muszę tego robić, bo one doskonale wiedzą, jak trzeba się „zachować” przy świątecznym stole. Własna świadomość jest najważniejsza.

Nowy rok drużyna rozpoczyna 7 stycznia wyjazdowym meczem ligowym w Mielcu, a 4 dni poźniej gra u siebie ze słowacką Senicą w ćwierćfinale Top Teams Cup. Informacji o pucharowych rywalkach trener Makowski nie ma jednak zbyt wielu: – Z mielczankami nie ma kłopotów. Czekam natomiast na jakieś informacje o Słowaczkach. Widziałem mecz z Krugiem Czerkasy w grupie, ale na Ukrainę zespół pojechał bez pięciu podstawowych zawodniczek. 6 stycznia grają mecz w Zagrzebiu w ramach ligi MEVZA, rozgrywek z udziałem zespołów z Austrii, Węgier i Chorwacji. Tam jednak nie jestem w stanie pojechać, może uda się inaczej zdobyć kasetę z meczu. Z pewnością jednak potraktujemy rywala poważnie i postaramy się już w tym pierwszym meczu osiągnąć jak najkorzystniejszy wynik.

Spotkanie Centrostalu/Focus Park Bydgoszczz z OMS Senica odbędzie się 11 stycznia w hali Łuczniczki, a rewanż tydzień później na Słowacji.

Na podstawie tekstu autorstwa Jacka Drozdowskiego.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved