Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Po meczu w Podgoricy

Po meczu w Podgoricy

Zwycięstwem 3:0 nad mistrzem Serbii i Czarnogóry, bełchatowska Skra zakończyła siatkarski rok 2005. Podopieczni Ireneusza Mazura nie dali żadnych szans drużynie z Podgoricy. Oto co po meczu powiedzieli trenerzy oraz zawodnicy.

Ireneusz Mazur (trener Skry Bełchatów):

To był dla nas bardzo ważny mecz. Tym ważniejszy, że dopiero trzy dni wcześniej obroniliśmy u nas Puchar Polski. Chcieliśmy maksymalnie utrzymać koncentrację, wiedząc, że to spotkanie jest naszym ostatnim meczem w tym roku. Ten jeden raz zebrać się fizycznie i psychicznie. Pierwszy set był kluczowy, gdyby to Budućnost wygrała i byłoby 1:0 dla nich, końcowy rezultat wcale nie musiałby być dla nas dobry. Jednak, gdy trochę szczęśliwie zakończyliśmy tę partię na swoją korzyść było już łatwiej. Dobrze zagraliśmy w ataku, bloku i wykorzystywaliśmy kontry. To był nasz klucz do sukcesu.

Igor Kolaković (trener Budućnostii Podgorica):

Przede wszystkim gratuluję drużynie z Bełchatowa zwycięstwa. Mieliśmy w pierwszym secie szansę na objęcie w meczu prowadzenia, ale dobra gra blokiem rywali nam na to nie pozwoliła. To nas trochę podłamało. Od początku drugiego seta mieliśmy problemy, Bełchatów odskoczył na kilka punktów i ciężko było je odrobić. Gdy zliżyliśmy się do nich na bliską odległość, oni znów nam odjechali. To na pewno nie był porywający mecz, moi zawodnicy chyba bardziej myślą już o czekającym nas finale Pucharu Serbii i Czarnogóry.

Andrzej Stelmach:

Spodziewałem się, że Buducnost zagra znacznie lepiej. Uważam, że w pierwszym meczu, który był rozgrywany w Bełchatowie, rywale spisywali się dużo lepiej.