Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Koniec pucharowej przygody AZS Częstochowa

Koniec pucharowej przygody AZS Częstochowa

Wkręt-Met AZS Częstochowa, po porażce 2:3 w Lille tydzień temu, miał ogromne szanse na awans do 1/4 finału Pucharu CEV. Dziś jednak francuska drużyna rozwiała wszelkie nadzieje częstochowian, pokonując ich bez straty seta.

Po niezłym występie w Pucharze Polski częstochowianie byli faworytem tego spotkania, a ćwierćfinał Pucharu CEV wydawał się być na wyciągnięcie ręki. Dziś mięli oni sprawić świąteczny prezent swoim fanom, jednak Francuzi zagrali bardzo dobre spotkanie, a ich zwycięstwo nie było nawet przez moment zagrożone.

Pierwszy set rozpoczął się dość wyrównanie do stanu po 10. Później w grze częstochowian wyraźnie coś się zacięło, mięli problemy w przyjęciu oraz ataku, co skrzętnie wykorzystali goście, którzy wyszli na czteropunktowe prowadzenie (14:10). Po przerwie technicznej obraz gry nie uległ zmianie. Siatkarze Tourcoing spokojnie dowieźli przewagę do końca seta wygrywając 25:22.

Druga partia to kompletny blamaż Wkręt-metu. Częstochowianie mięli problemy w każdym elemencie gry, a po drugiej stronie siatki wręcz szalał w ataku Laurent Capet. Goście szybko wyszli na prowadzenie, które regularnie powiększali. Jeszcze po stronie gospodarzy ciężar gry próbował wziąc na siebie Brook Billings, jednak przy słabym przyjęciu wystawy Pawła Woickiego były dalekie od ideału. Francuzi grali z niezwykłym luzem i wygrali tego seta do 14.

W trzeciej odsłonie meczu od początku w podstawowym składzie AZSu zagrali Jakub Oczko, Bartosz Gawryszewski oraz Dave McKienzie. Gra częstochowian nieznacznie się polepszyła. Gospodarze osiągnęli trzypunktową przewagę (14:11) dając jeszcze swoim kibicom cień nadziei na osiągniecie zadowalającego wyniku w tym meczu. Chwilę poźniej Phill Eatherton zepsół zagrywkę, skutecznie zaatakował Capet, a Billings wyrzucił piłkę w aut i było już po 14. Od tego momentu Francuzi grali jak z nut, stale uciekając gospodarzom – ostatecznie wygrali tę partię do 20 i cały mecz 3:0.

AZS Częstochowa – Tourcoing Lille 0:3 (22:25, 14:25, 20:25)

AZS: Woicki, Kocik, Gierczyński, Billings, Eatherton, Jurkiewicz, Gacek (l) oraz Patucha, McKienzie, Gawryszewski, Oczko

Tourcoing: Trommel, Montmeat, Capet, Monneraye, Weick, Paczko Bozko, Delangahe (l) oraz Mendonca, Tolar, Duhagan