Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PZU AZS Olsztyn: Do czwartku bez zmian

PZU AZS Olsztyn: Do czwartku bez zmian

fot. archiwum

- Dzisiejszy mecz poprowadzi trener Grzegorz Ryś, który ma podpisaną umowę do czerwca - mówi Bogusław Cieciórski, prezes PZU AZS Olsztyn. - Jeżeli nastąpią jakieś zmiany, z pewnością o tym poinformujemy - dodaje.

Nieoficjalnie jednak wiadomo, że dotychczasowego szkoleniowca zastąpi Waldemar Wspaniały . Oficjalny komunikat ma być ogłoszony w czwartek.

 

Sprawa zmiany trenera pojawiła się po niespodziewanej porażce PZU AZS z Politechniką Warszawa. Drużyna prowadzona przez Grzegorza Rysia , mimo że zajmuje drugie miejsce w tabeli Polskiej Ligi Siatkówki, przegrywa mecze z najpoważniejszymi konkurentami do złotego medalu mistrzostw Polski. Na początku olsztynian pogrążyli zawodnicy Skry Bełchatów, którzy gładko wygrali 3:0. Następnie przyszła kolej na porażkę 2:3 z Jastrzębskim Węglem, później doszła zaskakująca porażka z przeciętną Politechniką Warszawa. Jednak w środowisku zawrzało dopiero po przegranej w półfinale Pucharu Polski, gdzie olsztyniacy ulegli AZS Częstochowa. Nie można jednak zapominać także o dobrych występach akademików – serii zwycięstw w PLS, Pucharze Polski oraz w europejskim TTC. 

Sprawa zmiany trenera wydaję się już jednak przesądzona, a jedynym kandydatem jest właśnie Waldemar Wspaniały, który obecnie zajmuje stanowisko wiceprezesa ds. szkolenia w Polskim Związku Siatkówki. Nieoficjalnie wiadomo, że nowy szkoleniowiec ma zastąpić Grzegorza Rysia po dzisiejszym spotkaniu PZU AZS w europejskim Pucharze Top Teams. – Oficjalny komunikat w tej sprawie zostanie wydany w czwartek – powiedział Andrzej Koncicki , przewodniczący Rady Nadzorczej Piłka Siatkowa AZS UWM SA. Skory do udzielania informacji w tej sprawie nie był także prezes PZU AZS Olsztyn, Bogusław Cieciórski . – Dzisiejszy mecz poprowadzi trener Grzegorz Ryś, który ma podpisaną umowę do czerwca – mówi. – Jeżeli nastąpią jakieś zmiany, z pewnością o tym poinformujemy.

Także Grzegorz Ryś, który wywalczył z Olsztynem dwa wicemistrzostwa Polski, a obecnie przeszedł grupową fazę pucharu TTC, nie chce zabierać głosu w tej sprawie.

Nie będę komentował tych wszystkich wydarzeń – mówi Grzegorz Ryś. – Na pewno poprowadzę dzisiejsze spotkanie, a co będzie później, zobaczymy. Wstrzymajmy się wszyscy z ocenami i poczekajmy na rozwój sytuacji.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved