Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Buducnost Podgorica – Skra Bełchatów 0:3

LM: Buducnost Podgorica – Skra Bełchatów 0:3

Późnym środowym popołudniem Skra Bełchatów rozegrała ostatnie tegoroczne spotkanie w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Po pracowitym weekendzie, podczas którego bełchatowianie obronili Puchar Polski, Skra spokojnie pokonała zespół Buducnost Podgorica 3:0.

Mecz rozpoczął się od efektownego ataku środkowego zespołu z Podgoricy. Początek spotkania był bardzo wyrównany, niestety głównie za sprawą psutych zagrywek po obu stronach siatki. Jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wyszli Serbowie, w czym duża zasługa Jevtica. Szybko jednak bełchatowianie nie tylko odrobili straty, ale także wyszli na prowadzenie. Na pierwszą przerwę techniczną Skra schodziła przy prowadzeniu 8:6. Po przerwie sporo zamieszanie po stronie gospodarzy zrobił Robert Szczerbaniuk, nieczystymi, aczkolwiek skutecznymi atakami. Mimo tego Skra roztrwoniła przewagę, popełniając błędy na zagrywce oraz dotykając siatki. W środkowej część seta gra była bardzo wyrównana, jednak druga przerwa techniczna odbyła się także przy prowadzeniu Skry (16:15). Po przerwie bardzo dobrze zagrała Buducnost. Najpierw asa zaserwował Milivojevic, a następnie dwukrotnie świetnie zaatakował Jevtić. Zbliżała się końcowa faza pierwszej partii i zespół z Podgoricy stopniowo wychodził na prowadzenie. Atak z krótkiej przesuniętej Radka Wnuka wyrównał wynik spotkania, a Mariusz Wlazły wyprowadził swój zespół na prowadzenie 23:22. Końcówka była jednak bardzo emocjonująca, do samego końca nie było wiadomo kto zwycięży w pierwszej partii. Lepsi okazali się goście z Bełchatowa, którzy zakończyli seta efektownym blokiem.

W drugiej partii zdecydowanie i dosyć szybko Skra wyszła na prowadzenie 6:1. W zespole z Bełchatowa świetnie spisywał się środkowy Robert Szczerbaniuk, ale równie skutecznie pomagali mu Michał Winiarski oraz Krzysztof Stelmach. Ósmy punkt i pierwszą przerwę techniczną dał Skrze autowy atak gospodarzy. Po przerwie skuteczniej zaczęli grać zawodnicy z Podgoricy, dzięki czemu odrobili kilka punktów straty. Wciąż jednak przewaga Skry była na tyle duża, aby Andrzej Stelmach mógł bez obaw rozgrywać piłkę do swoich atakujących. Świetnie w ataku spisywał się Michał Winiarski. Na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły przy prowadzeniu Skry 16:11. W utrzymaniu tej znaczącej przewagi pomagali Skrze gospodarze tego spotkania popełniając błędy w polu zagrywki. Później jednak „złapany” na bloku został Radek Wnuk i Buducnost zaczęła odrabiać straty. Wtedy na boisku pojawił się Paweł Maciejewicz, słynący z trudnej do odebrania zagrywki i tym elementem zaskoczył przeciwników, a swojej drużynie dodał dwa punkty. Końcowa faza seta, tak jak w pierwszej partii, zrobiła się dość nerwowa, jednak i tym razem lepsi okazali się bełchatowianie, dla których 25. punkt zdobył, bezpośrednio z zagrywki, Michał Winiarski.

Na początku trzeciej partii na prowadzenie 4:2 wyszli gracze z Podgorickiej Banki. Skuteczna gra, przede wszystkim Milivojevica, sprawiła, że po raz pierwszy w tym spotkaniu podczas pierwszej przerwy technicznej Buducnost była drużyną prowadzącą (8:5). Stopniowo jednak bełchatowianie wyrównywali wynik. Do stanu 11:11 doprowadził przepięknym asem serwisowym Mariusz Wlazły. Na drugą przerwę techniczną zwycięscy schodzili już bełchatowianie (16:14). Po niej dwa świetne ataki Mariusza Wlazłego i Michała Winiarskiego dały Skrze czteropunktowe prowadzenie, co spowodowało, że trener zespołu z Podgoricy poprosił o czas. Zaowocowało to skutecznymi atakami i blokiem podopiecznych trenera Kolakovica. Mimo to Skra wciąż miała bezpieczną przewagę, a piłkę meczową dał bełchatowianom błąd Zlatica. Spotkanie zakończył blok Radka Wnuka na Marko Zlaticu.

Buducnost Podgorica – Skra Bełchatów 0:3 (24:26, 21:25, 19:25)

Składy drużyn:

Buducnost: Ilić, Rakić, Milivojević, Jevtić, Zlatić, Seceragić, oraz Rasović, Dukić

Skra: Szczerbaniuk, Stelmach A., Stelmach K., Wlazły, Winiarski, Ignaczak, Wnuk oraz Maciejewicz, Dacewicz