Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Iskra rozjechała Jastrzębski Węgiel

Iskra rozjechała Jastrzębski Węgiel

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu CEV Iskra Odińcowo nie dała żadnych szans siatkarzom z Jastrzębia. Rosjanie wygrali spotkanie 3:0 i mimo porażki w Jastrzębiu pewnie awansowali do ćwierćfinału.

Jastrzębski Węgiel niespodziewanie wygrał pierwszy mecz we własnej hali (3:2) i do Odincowa jechał bojowo nastawiony. Śląska drużyna mogła sobie nawet pozwolić na nikłą porażkę. Rywale jednak już w pierwszym secie pokazali naszym miejsce w szyku, wygrywając tę część meczu różnicą aż 10 punktów. W kolejnym secie lepiej nie było i losy rywalizacji były przesądzone.

W żadnym z trzech setów jastrzębski zespół nie potrafił zdobyć choćby dwudziestu „oczek”. – Rywale zagrali bardzo dobrze, wyróżnił się przede wszystkim Michaił Bekietow. W tym dniu nie było szans na podjęcie walki z Iskrą. Jej zawodnicy zaimponowali mi – powiedział Zdzisław Szlagowski, wiceprezes klubu z Jastrzębia.

Iskra Odińcowo – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:15, 25:16, 25:16)

Jastrzębski Węgiel: Laurila, Konstantinow, Kadziewicz, Pliński, Michalczyk, Szymański, Rusek (libero) oraz Wika, Stefanow, Terlecki, Bednaruk.