Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Centrostal pokonał Euphony Tongeren i awansował

Centrostal pokonał Euphony Tongeren i awansował

Centrostal Bydgoszcz pokonał w hali Łuczniczka belgijski Euphony Tongeren w ostatnim meczu grupowym Pucharu Top Teams. Dzięki lepszemu stosunkowi małych punktów bydgoszczanki zajęły 2. miejsce w grupie i awansowały do dalszych gier.

20, 16 i 14. Tylko tyle punktów w poszczególnych setach zdobyły Belgijki z Euphony Tongeren w meczu w hali Łuczniczka. – To był efekt zespołowej gry i zaangażowania całej drużyny – zgodnie podkreślali na gorąco Karolina Ciaszkiewicz i trener Piotr Makowski. Z każdym zagraniem bydgoszczanki były coraz pewniejsze na parkiecie, momo iż zaczęły nie w swoim stylu, przegrywając 0:2 początek pierwszego seta. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc 8:4, dzięki trzem punktom z rzędu Joanny Kuligowskiej. 8:3 to prowadzenie w podobnym momencie drugiej partii i znowu 8:4, z początku trzeciego seta. W żadnej odsłonie rywalki nie były w stanie zagrozić popełniającym mało własnych błędów bydgoszczankom. W drugim secie Centrostal/Focus Park mógł wygrać najwyżej. Prowadził 16:7, a potem 24:12. Niestety w tym momencie na blok Joke Rommens nadziała się Karolina Ciaszkiewicz a dwa błędy w przyjęciu zagrywki popełniła niedoświadczona libero Katarzyna Wysocka. W trzeciej partii (początek 5:0 dla wicemistrzyń Polski) był właściwie tylko jeden moment zawahania. Po dwóch blokach (najpierw na Ciaszkiewicz, a potem na kapitan Ewie Kowalkowskiej) trener Piotr Makowski wezwał zespół do siebie. Za moment, m.in. dzięki świetnym serwisom Ciaszkiewicz, bydgoska drużyna uzyskała przewagę 21:11.

Centrostal Focus Park Bydgoszcz – Euphony Tongeren 3:0(25:20, 25:16, 25:14)

Centrostal/Focus Park: Godos, Liniarska, Ciaszkiewicz, Studzienna, Kuligowska, Kowalkowska, Wysocka (libero) oraz Śrutowska.

Euphony: Śliwińska, Ros, Szewczyk, Barinowa, Domokes, Cardassay, Sawczenko (libero) oraz Rommens, De Haes, Lehmann.

Pewne zwycięstwo nie przesądzało awansu do ósemki najlepszych drużyn Top Teams Cup. Gdy nieliczne zgromadzeni kibice oklaskiwali na stojąco bydgoski zespół, w Zurychu zakończył się pierwszy, a trwał drugi set. Wynik był niekorzystny dla Centrostalu/Focus Parku. Volero zamiast zdobywać kolejne sety, traciło je. Pierwszego przegrało do 23, drugiego do 19. Nerwowe oczekiwanie wydłużyło się maksymalnie. Szwajcarki odrobiły straty. W tie-breaku rozbiły rumunki do 4! Stiinta i Centrostal/Focus Park skończyły rozgrywki z 9 punktami. W tym wypadku zdecydować miał iloraz zdobytych i straconych punktów w setach. Bydgoszcz: 574 do 549, Bacau: 534:531. Zdecydowało 40 setnych. – Cieszę się, bo po trzech porażkach w pierwszej rundzie niektórzy nas skreślali. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy i teraz będziemy walczyć dalej – mówił podekscytowany trener Makowski.

Voléro Zurich – Stiinta Bacau 3:2 (23:25, 19:25, 26:24, 25:16, 15:4)

Zobacz również:

Wyniki 6. kolejki oraz tabela gr. A Pucharu Top Teams kobiet

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved