Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Będzie trzeci mecz?

Będzie trzeci mecz?

Nowy regulamin, wprowadzony przez Europejską Konfederację Siatkówki (CEV), spowodował wiele zamieszania. Widać to najlepiej na przykładzie rywalizacji Jastrzębskiego Węgla z Iskrą Odincowo.

Stosunek 1,07 – to efekt pierwszego spotkania jastrzębian z rywalem z Rosji. Skąd taka liczba? Polacy zdobyli 107 małych punktów, a Rosjanie 100. Jeżeli podzielimy te dwie liczby to otrzymamy właśnie 1,07. Po co o tym piszemy? Bo to bardzo ważne. Zakładając, że Jastrzębski Węgiel przegra – biorąc pod uwagę tylko małe punkty – w Odincowie np. 101:108 (to stosunek dla Iskry będzie wynosił 1,069) i polski zespół awansuje do ćwierćfinału. Odwrotnie – jeżeli podopieczni Igora Prielożnego przegrają 99:106 (stosunek dla Iskry 1,0707) to odpadną z rozgrywek. Oczywiście wszystko przy założeniu, że Iskra wygra dzisiejsze spotkanie.

Ktoś zapyta – a co się stanie jeżeli na parkiecie w Rosji wygra Iskra, a stosunek małych punktów będzie dokładnie taki sam jak na parkiecie w Jastrzębiu (1,07)? – O wszystkim zadecyduje dodatkowy mecz – wyjaśnia specjalista ds. międzynarodowych w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Wojciech Czayka. – Zostanie rozegrany na terenie kraju, w którym odbyło się drugie spotkanie, w terminie od 24 do 48 godzin od zakończenia pojedynku rewanżowego.

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved