Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Sport to zdrowie

Sport to zdrowie

Przedsmakiem wielkiego finału Pucharu Polski, pomiędzy Skrą Bełchatów oraz AZS-em Częstochowa, był mecz mistrzów z gwiazdami telewizji. Mimo wyrazów sympatii ze strony publiczności, to nie Ryszard Bosek został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Rozegrano trzy sety, w każdym zwyciężały, choć nie bez problemów, ikony polskiej siatkówki. Pierwszy set wygrali w stosunku 15:13, drugi 15:10, a trzeci zakończył się rezultatem 15:13.

Widzowie mogli przekonać się na własne oczy, jakim talentem w ataku dysponuje prezes Przedpełski, jakie czucie w bloku ma redaktor Hajzer lub jak gra najszybsza prawa ręka w polskiej siatkówce, której właścicielem jest prezes Polskiej Ligi Siatkówki – Artur Popko.Jeśli chodzi o statystykę to widzowie mogli się dowiedzieć, że drużyna przedstawicieli mediów prowadzona przez trenera Niemczyka ma razem 377 lat, natomiast przeciwnicy mają łącznie 392 lata.

W konkursie na najszybszą zagrywkę tego spotkania wygrał Ryszard Bosek, który piłkę na drugą stronę siatki posłał z prędkością 106 km/h. Nagrodą było zrobienie sobie zdjęcia z trenerem Niemczykiem.

Zaś najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Juliusz Karski, który zanotował stuprocentową skuteczność w ataku.

Mecz rozegrany został w bardzo sympatycznej atmosferze, przy dopingu licznie zgromadzonej publiczności. Komentujący spotkanie Marek Magiera słusznie z humorem podsumował, że mecz był bardzo wyrównany i przebiegał pod dyktando raz to jednej raz to drugiej drużyny.

Po tym jakże ciekawym widowisku poprosiłyśmy Ryszard Boska o komentarz do spotkania:

Muszę powiedzieć, że to spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie technicznym. Mimo naszego dość zaawansowanego wieku, wszyscy dali z siebie maksimum możliwości.

Głównym pomysłodawcą tego meczu był organizator finału Pucharu Polski. Miało to na celu pokazanie, że zawodnicy, którzy niegdyś odnosili sukcesy, nadal pozostają w świetnej formie. Przyświecało nam również hasło, że sport to zdrowie.

W drużynie mistrzów zagrali między innymi Ryszard Bosek, Wojciech Drzyzga, Witold Roman, Włodzimierz Sąsala, Maciej Pawłowski, Wojciech Pawłowski. Ze strony gwiazd telewizji pokazali się Krzysztof Wanio, Jerzy Mielewski, Tomasz Swędrowski a trenerem był Andrzej Niemczyk, który również pojawił się na boisku.

źródło: inf. własna

nadesłał: , ,

Więcej artykułów z kategorii :
inne, Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved