Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Przed meczem PZU AZS Olsztyn – Portol Son Amar Palma

Przed meczem PZU AZS Olsztyn – Portol Son Amar Palma

Po ostatnich emocjach związanych z finałem Pucharu Polski mężczyzn, akademicy z Olsztyna - PZU AZS rozegrają w tym roku ostatni mecz z cyklu Top Teams Cup i podejmą we własnej hali ”Urania” lidera grupy, Portol Son Amar Palma.

Rewanżowe spotkanie VI kolejki TTC będzie zapewne bardzo wyrównane. Pierwszy mecz z Majorką, po zaciętej walce, olsztynianie przegrali 2:3 (23:25, 25:21, 25:22, 22:25, 15:11).

W zespole z Wysp Kanaryjskich gra wielu doświadczonych graczy m.in. znakomity hiszpański rozgrywający Miguel Angel Falasca, Gustavo Porporatto środkowy bloku z Argenty, przyjmujący reprezentacji Francji Stefan Antiga, oraz Brazylijczyk Rodrigo Freitas w roli przyjmującego.Sytuacja w klubie z Warmii i Mazur jest dość napięta po zakończonym już Final Four Pucharu Polski, istnieją pogłoski o prawdopodobnym zwolnieniu trenera Rysia. Na miejsce szkoleniowca, który z AZS Olsztyn zdobył dwa srebrne medale z rzędu (sezony 2003/04, 2004/05) miałby przyjść Waldemar Wspaniały, obecny wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Pomimo całego zamieszania wokół drużyny, podopieczni Grzegorza Rysia zapewne będą chcieli zrehabilitować się za porażkę z AZS-em Częstochowa w półfinale Pucharu Polski, a także poprawić sobie i swoim kibicom nastroje przed zbliżającymi się Świętami. Dotychczas akademicy z Olsztyna wygrali po dwa spotkania z Autocommerc BLED oraz Seat Volley Nafels.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved