Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Pronar pokonał WSAP w derbach Białegostoku

Pronar pokonał WSAP w derbach Białegostoku

Siatkarki WSAP-u Białystok tylko w pierwszym secie toczyły wyrównaną walkę z lokalnym rywalem, Pronarem Zeto. W kolejnych partiach dominowały już zawodniczki Pronaru i pewnie wygrały w derbach Białegostoku 3:0.

Także w pierwszej konfrontacji między tymi zespołami Pronar bez większych problemów zwyciężył 3:0. W swojej sali siatkarki WSAP-u liczyły tym razem jednak na zdobycie chociaż punktu (w przypadku porażki 2:3). Ekipa gości po raz kolejny nie pozostawiła jednak złudzeń ambitnie walczącym gospodyniom, kto jest lepszy w Białymstoku.

Cele obu zespołów są bardzo skrajne. My walczymy o utrzymanie, a sąsiad gra o awans. Było widać tę różnicę w poziomie gry i stylu – nie krył po meczu Artur Sakowicz, trener WSAP-u. – Nie ma co się oszukiwać, nas czeka ciężka gra o utrzymanie.

Pierwszy set pozwalał przypuszczać, że siatkarki WSAP-u nawiążą wyrównaną walkę w całym spotkaniu, bo znaczących różnic na boisku nie było widać. W małej sali II LO zgromadził się nadkomplet publiczności, która dopingiem zagrzewała gospodynie do dobrej gry. Te odwdzięczały się przede wszystkim skutecznym blokiem, przez który nie potrafiła się przebić nawet tak doświadczona i utytułowana zawodniczka, jak Joanna Szeszko. Do tego siatkarki WSAP-u dorzuciły jeszcze dobrą zagrywkę i objęły prowadzenie 8:4. Trener gości Czesław Tobolski próbował zmian – na rozegraniu Jolantę Tobiś zastąpiła Anna Pałkiewicz, ale nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu, ciągle utrzymywała się czteropunktowa przewaga rywalek – 14:10. W końcu przebudziła się jednak Szeszko, która najpierw popisała się bardzo mocnym atakiem, a następnie zdobyła punkt z zagrywki. Poderwała swój zespół do lepszej gry i Pronar wygrywał w końcówce już 24:20. Gospodynie obroniły aż cztery piłki setowe, a bloki Anny Korol i Urszuli Iwaniuk na Szeszko wzbudzały aplauz publiczności. Jednak ostatnie słowo w tej partii znowu należało do podopiecznych Tobolskiego, które wygrały 28:26.

W tym secie były emocje, ale niepotrzebnie doprowadziliśmy do takiej końcówki – mówi szkoleniowiec Pronaru. – Prowadziliśmy czterema punktami, a potem przeciwnik miał nawet piłkę setową. Niemniej mamy satysfakcję, że wygraliśmy tego w sumie trudnego seta.

Zagraliśmy naprawdę dobrze, ale już wiele razy podkreślałem, że stać nas na to. Niestety, to był znowu tylko jeden dobry set, a gra się do trzech wygranych – dodaje Sakowicz. – Mogliśmy pokusić się o jeden punkcik, niestety, nie udało się.

W kolejnych odsłonach zdecydowanie lepiej prezentowała się drużyna Pronaru, a gospodynie zatraciły gdzieś wolę walki. Drugą partię tradycyjnie już zawodniczki WSAP-u rozpoczęły fatalnie – przegrywały 1:6. Sygnał do odrabiania strat dała Katarzyna Piwko, która popisała się asem serwisowym, a gospodynie zmniejszyły straty do stanu 8:10. Ale później do końca seta dorzuciły do tego ledwie cztery punkty.

Mieliśmy słabe przyjęcie, wręcz go nie było. Przez to nie mogliśmy rozegrać piłki na siatce. Zbyt dużo również psuliśmy zagrywek – ocenia trener WSAP-u.

Trzeci i ostatni set rozpoczął się identycznie, jak poprzedni – od wyniku 1:6. Siatkarki Pronaru grały rozluźnione, a ataki z podwójnej krótkiej, jakie demonstrowała Szeszko, bardzo rzadko ogląda się na drugoligowych boiskach.

W drugim i trzecim secie dziewczyny zagrały swoje. Dobrze w bloku, a przede wszystkim zdecydowanie i mocno w ataku. Rywalkom natomiast zabrakło chyba wiary i koncentracji – podsumowuje trener Tobolski. – Zmierzamy małymi kroczkami do awansu i myślę, że ten cel osiągniemy.

WSAP Białystok – Pronar Zeto Białystok 0:3 (26:28, 12:25, 17:25)

WSAP: Zakrzewska, Chajęcka, Piwko, Sasimowicz, Iwaniuk, Korol, Sobolewska (libero) oraz Szulborska, Bartoszuk, Olesiuk, Piśmienna, Dąbrowska

PRONAR: Szeszko, Tobiś, Kulik, Gosko, Sachmacińska, Kalinowska, Mróz (libero) oraz Pałkiewicz, Piekarska