Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Magdalena Śliwa: Mam paseczki, a Kasia aniołka

Magdalena Śliwa: Mam paseczki, a Kasia aniołka

- We Włoszech nie dyskutuje się już czy liga kobieca ma się zacząć przed mistrzostwami świata - mówi Magdalena Śliwa. - Rozmawia się tylko, i to dużo, czy rozgrywki zacząć po czempionacie natychmiast, czy też dać zawodniczkom odpocząć i jak długo.

Włochy na pewno pod tym względem będą wzorem dla innych krajów. – Grają tam siatkarki z wielu krajów – powiedziała Magdalena Śliwa. – Weźmy choćby np. Despar Perugia. Poza Włoszkami są tam jeszcze Brazylijki i Dorota Świeniewicz. Oczywiście pozostaje jeszcze pytanie kiedy w tej lidze zakończą się rozgrywki. Na pewno prezesi mają wielki dylemat. Na razie mówi się o grudniu jako o początku.

W ostatniej kolejce spotkań Serie A drużyna Magdaleny Śliwy i Katarzyny Skowrońskiej Infoplus Minetti Vicenza pokonała na wyjeździe Original Marines Arzano Na 3:1 i zajmuje szóste miejsce w tabeli. W poniedziałek Magdalena Śliwa była już w Krakowie. – Święta spędzę w Polsce – powiedziała Magdalena Śliwa. – Na pewno ugotuję barszczyk. W poprzednich latach przyjeżdżałam na gotowe. Teraz chcę dużo pomóc mojej teściowej. Choinka oczywiście będzie i to żywa.Między świętami i Nowym Rokiem Magda Śliwa, podobnie jak jej koleżanki z Minetti, „zrobią mały wyskok do Bazylei”. – Rozegrany tam zostanie duży turniej – powiedziała Magdalena Śliwa. – Spotkamy się tam z Gosią Glinką. Obsada będzie bardzo silna. Sylwestra też spędzę w Krakowie.

W minionym tygodniu w klubie odbyła się prezentacja kalendarza ze zdjęciami siatkarek Minetti Infoplus Vicenza. – Moje zdjęcie umieszczono w listopadzie, mam na ramieniu dyskretny tatuaż pasemek. Ten miesiąc jest bardzo dobry. W listopadzie jest np. bardzo dużo siatkówki i moje urodziny. Kasi natomiast zrobiono aniołka tuż obok jej ulubionego serduszka, które nosi na rzemyku.

Magdalena Śliwa z okazji Bożega Narodzenia i Nowego Roku życzy całemu siatkarskiemu środowisku zdrowia i wytrwałości. – Życzę, żeby wszystko szło tak jak idzie – powiedział Magdalena Śliwa. – Jest szanse osiągnięcia dużego sukcesu w mistrzostwach świata. Trenerowi Andrzejowi Niemczykowi życzę przede wszystkim zdrowia. Działaczom Polskiego Związku Piłki Siatkowej życzyłabym, żeby wspólpraca nasza układała się tak jak dotychczas. Bo jest wszystko ok.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved