Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Felczak: Celem ósemka

Krzysztof Felczak: Celem ósemka

fot. archiwum

Trener warszawskiej Politechniki, Krzysztof Felczak, nie jest do końca zadowolony z postawy swojej drużyny w zakończonej niedawno, pierwszej częsci sezonu. Celem zespołu jest znalezienie się w ósemce, tak aby nie martwić się o losy drużyny w kolejnym sezonie.

– Jak oceniłby Pan pierwszą część sezonu, zwłaszcza pod kątem gry własnej drużyny?

My tak do końca nie jesteśmy zadowoleni ze swojej pozycji, a jeszcze bardziej z gry jaką prezentowaliśmy. Oczywiście za cel stawiamy sobie awans do ósemki i na razie na tej pozycji w tabeli jesteśmy. Nie ukrywam jednak, że takie mecze jak z Mostostalem czy Polską Energią, pokazały wiele naszych słabości. Nie ukrywam, że mogliśmy się bardziej postarać i wtedy nasz dorobek punktowy byłby zdecydowanie większy. Pracujemy w tej chwili, aby już więcej takich spotkań nie było .

 Czy jednak nie chciałby Pan osiągnąć z Politechniką miejsca wyższego niż ósme?

 

Owszem, jednak najpierw trzeba znaleźć się w tej ósemce. Z mojego punktu widzenia mamy jeszcze dużo słabych punktów, ale o tym wiedzieliśmy przed sezonem. Spodziewałem się właśnie w tym sezonie takiej ciężkiej i uporczywej walki. Oczywiście będziemy starać się poprawić obecną pozycję, jednak podstawowym celem jest znalezienie się ósemce .

 

Jakie są obecne plany Politechniki?

 

Pracujemy teraz nad poprawieniem swojej formy i uzupełnieniem braków. Nie ukrywam, że ten okres traktujemy bardzo poważnie, gdyż chcemy się odbudować. W okresie świątecznym gramy turniej o Puchar Dyrektora Generalnego BT Polska z udziałem m.in. takich drużyn jak AZS Częstochowa, Jadar Radom, S.C. Berlin.

 

Czy mógłby nam Pan trener wyjaśnić sprawę odejścia Artura Kusio?

 

To dla mnie była w jakiejś mierze niespodziewana sytuacja, o której dowiedziałem się tak naprawdę w ostatniej chwili. O całej sytuacji zostałem poinformowany przez władze klubu. Nie ukrywam, że była w tym wola Artura, który szukał swojego miejsca w grze. U nas może jeszcze takiego nie mógł znaleźć .

 

Wracając do rozgrywek PLS, czy któryś zespół zaskoczył Pana na plus lub minus?

 

Spodziewaliśmy się wyraźnego rozdzielenia w tabeli i tak w istocie to wygląda. Pierwsza czwórka prezentuje zdecydowanie większą stabilność gry od pozostałych zespołów. Między nimi z pewnością podzielone zostaną wszystkie łupy. Natomiast pozostałe zespoły często przystępują do gry z równymi szansami .

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved