Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Konferencja po meczu Skra Bełchatów – AZS Częstochowa

Konferencja po meczu Skra Bełchatów – AZS Częstochowa

Ubiegłoroczni zdobywcy Pucharu Polski - Skra Bełchatów, zdołali obronić trofeum w tym roku. Tym razem walczyli o nie z drużyną Edwarda Skorka - AZS Częstochowa. Przedstawiamy pomeczowe wypowiedzi kapitanów i trenerów obu drużyn.

Krzysztof Gierczyński (kapitan AZS Częstochowa):

Niestety nie udała nam się przeprawa z drużyną z Bełchatowa, przegraliśmy 0:3. Skra grała lepiej, my jednak mogliśmy pokusić się w pierwszym i drugim secie o zwycięstwo. Gdyby więcej piłek pozostało po naszej stronie i gdybyśmy wykorzystali kontry to myślę, że wynik mógłby być w drugą stronę. Nie mniej jednak Skra była lepsza i gratuluję im tej wygranej.Andrzej Stelmach (kapitan Skry Bełchatów):

Dziękuję za gratulacje drużynie przeciwnej. Trudno mówić coś więcej na temat meczu na świeżo. My byliśmy bardziej zdeterminowani i dlatego wygraliśmy. Głównym atutem naszej drużyny była zagrywka. Cieszymy się bardzo z tego pucharu, jest to dla nas, można powiedzieć, prezent gwiazdkowy.

Edward Skorek (trener AZS Częstochowa):

Trzeba jasno powiedzieć, że wygrał jeden z głównych faworytów do tego trofeum. My chcieliśmy pokrzyżować plany tym wielkim, co udało nam się zrealizować w półfinale. Tym razem jednak Skra okazała się lepsza. My nadal będziemy się starali przeszkadzać tym największym klubom. Gratuluję Skrze wygranej, gdyż jest to zespół bardzo zgrany i doświadczony.

Ireneusz Mazur (trener Skry Bełchatów):

Naszym celem na to spotkanie było zatrzymanie minimum jednego, dwóch skrzydłowych, gdyż od nich zależy głównie siła ognia w Częstochowie. To nam się w dużym stopniu udało. Drugim celem była dobra gra zagrywką, co również zrealizowaliśmy. Bardzo się cieszę z tej wygranej, ma ona dla nas naprawdę duże znaczenie, tym bardziej, że długo Bełchatów jako miasto siatkarskie nic nie znaczył na polskich arenach. Najważniejsze jest jednak, że są w tym mieście ludzie, którzy nas dopingują i dla nich warto grać.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved