Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jerzy Bicz: Cieszę się, że nas cenią

Jerzy Bicz: Cieszę się, że nas cenią

Przed meczami siódmej kolejki rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet wielu trenerów twierdziło, że "jak się trafi niespodzianka, to tylko w Myślenicach. Dalin Equus szczególnie u siebie jest groźny." Tak też się stało. Zespół ten pokonał Muszyniankę-Fakro Myszyna 3:2, która ma w składzie trzy mistrzynie Europy - Joannę Mirek, Milenę Rosner oraz Natalię Bamber.

Cieszę się, że nas doceniają w lidze – powiedział trener Dalinu Jerzy Bicz. – Widać, że trenerzy są zorientowani w możliwościach poszczególnych zespołów. Na pewno mamy słabości o czym świadczy porażka w Mielcu. My byliśmy faworytami i to nas zgubiło. Ze względów politycznych cieszy mnie wygrana w derby Małopolski. Ze wzgledów sportowych wolałbym punkty ze Stalą. Zespół ten będzie groźny w walce o play off. Na pewno chcemy zapewnić sobie pobyt w lidze awansując do ósemki, a nie szukając szans w barażach.

Inną słabością siatkarek z Myślenic jest nie za szeroka kadra.[q] – [q]Nie są w pełni sił Sylwia Wojcieszka i Katarzyna Ostrowska – powiedział trener Bicz. – Ostatnio grała ona z kontuzją, tylko w przyjęciu i obronie.W meczu w Myślenicach siatkarki Muszynianki zawiodły indywidualnie. Przyznała to na konferencji prasowej Joanna Mirek. Na stworzenie zespołu potrzebny jest czas. Na razie wygląda, że mistrzyniom Europy będzie trudno zdobyć medal mistrzostw Polski. – Życzę siatkarkom z Muszyny, żeby jak najszybciej powstał zespół – mówi Jerzy Bicz.

W spotkaniu z Muszynianką Dalin mógł wygrać 3:0. W trzecim secie prowadził 16:13 i 21:18. W obu przypadkach, podobnie jak przy stanie 24:24 serwujące gospodyń psuły zagrywki. – Z błędów naszych rywalki zdobyły trzy punkty – powiedział trener Bicz. – A mogło być przecież odwrotnie. W trzecim secie wyglądało tak jakby z moich zawodniczek uszło powietrze.

Trener Jerzy Bicz podkreśla, że wygrana z Muszynianką to nie jest szczyt możliwości jego zespołu – powiedział. – Jest jeszcze sporo do zrobienia. Postaramy się o kolejne zaskakujące wyniki.

W pierwszej części fazy zasadniczej Dalin zagra jeszcze u siebie z Piastem Szczecin i na wyjeździe z Grześkami Kalisz.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved