Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Igor Prielożny siatkówkę ma we krwi

Igor Prielożny siatkówkę ma we krwi

Siatkówka w życiu Igora Prielożnego od dawna zajmowała ważne miejsce, bowiem pochodzi on z utalentowanej siatkarskiej rodziny, gdyż zarówno jego mama jak i tata czynnie uprawiali ten sport.

Niestety, w wieku 26 lat, Duszan Prelożny doznał na tyle poważnej kontuzji, że musiał porzucić karierę siatkarską. Jednak, jak mówi sam Igor Prielożny: – Zbyt mocno kochał ten sport, żeby odejść od niego. Dlatego nikogo nie zdziwił fakt, że zaczął on odnosić sukcesy na stanowisku działacza w różnych federacjach europejskich.

W tamtych czasach może co najwyżej trzem osobom z byłej Czechosłowacji udało się zajść tak wysoko – nie bez dumy mówi Igor Prielożny. – Ojciec znał rosyjski, niemiecki i węgierski. W latach gdy o sile światowej siatkówki stanowiły kraje bloku wschodniego i Japonia, to zupełnie wystarczało.Jak sam wspomina, wychowanie w siatkarskiej rodzinie przyniosło mu wiele dobrego, gdyż: – Jako dziesięcioletni chłopak wypełniałem protokoły i wtedy już poznałem co to jest ustawienie zawodników na boisku.

Zapytany o to, co jest najważniejszą cechą w siatkówce odpowiada, że mentalność zwycięzcy.

Ten element trzeba wpajać już dwudziestolatkom – mówi. – Na uczenie trzydziestolatków jest już za późno.

Być może to właśnie tę cechę posiadają dzieci trenera Jastrzębskiego Węgla, które zapewne będą kontynuować rodzinne tradycje siatkarskie.

Córka grała, młodszy syn rozpoczął treningi – mówi Igor Prielożny. – Jak twierdzą trenerzy, ma talent.

Wypowiedzi zebrane przez Eugeniusza Andriejuka.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved