Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Polska lokomotywa

Polska lokomotywa

fot. archiwum

- "Jeśli Lozano weźmie na utrzymanie moich zawodników, zgodzę się na opóźnienie inauguracji przyszłorocznych rozgrywek ligowych" – tak na propozycję trenera reprezentacji Polski siatkarzy zareagował jeden z prezesów PLS.

Raul Lozano chce, aby przyszłoroczne rozgrywki PLS-u rozpoczęły się dopiero w grudniu, po zakończeniu mistrzostw świata w Japonii (17 listopada – 3 grudnia).

Mamy dobrą drużynę z szansami na dobry wynik i powinniśmy stworzyć optymalne warunki, by osiągnąć sukces – przekonywał trener kadry w wywiadzie, który ukazał się wczoraj na łamach „Przeglądu Sportowego”.

 Argumenty Argentyńczyka nie przekonują prezesów klubów Polskiej Ligi Siatkówki.

Dobro polskiej siatkówki leży mi na sercu, ale bardziej interesuje mnie moje własne poletko. Kłopoty pana Lozano, to jego sprawa, nie moja – mówi bez ogródek prezes Rady Nadzorczej BOT Skry Bełchatów Edward Maruszak .

 

Inwestujemy w zawodników duże pieniądze i chcemy ich mieć dłużej w klubie. Jeśli wpadniemy w tarapaty, to myśli pan, że związek nam pomoże? Pies z kulawą nogą się nami nie zainteresuje. Zostaniemy sami, a inni okażą nam tylko wyrazy współczucia, najczęściej fałszywe – mówi Maruszak.

 

Z propozycją Raula Lozano wiąże się wiele różnych problemów – mówi główny komisarz Polskiej Ligi Siatkówki Cezary Matusiak . – Największy dotyczy europejskich pucharów. Polski Związek Piłki Siatkowej dostał propozycję od Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV), z której wynika, że rozgrywki pucharowe miałyby wystartować pod koniec września i zakończyć 25 października.

 

Kluby nie mogą grać w pucharach, nie występując w lidze. Co z tego, że my się zgodzimy na przesunięcie rozgrywek, jeśli CEV nie zmieni swoich planów – dowodzi Matusiak.

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved