Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Krzysztof Gierczyński: Plan minimum wykonaliśmy

Krzysztof Gierczyński: Plan minimum wykonaliśmy

"Wiedzieliśmy, że różne dziwne rzeczy dzieją się na południu Europy, ale to, co zobaczyliśmy we Francji, zupełnie nas zaskoczyło" - komentuje po przegranym meczu kapitan częstochowskiego AZS-u, Krzysztof Gierczyński.

W 1/8 finału Pucharu CEV, siatkarze Wkręt-Met AZS Częstochowa przegrali 3:2 z francuskim Tourcoing Lille Metropole. Goście mieli wiele pretensji do sędziów.

Jeśli wszyscy widzą, że piłka dotyka antenki po ataku gospodarzy, a sześciu sędziów pozwala grać dalej, to coś jest nie tak. To nas mocno zdenerwowało, a dodatkowo za nasze protesty dostaliśmy dwa razy żółte kartki – powiedział Krzysztof Gierczyński

Podopieczni Edwarda Skorka kilkakorotnie w tym spotkaniu wychodzili na prowadzenie, jednak w tie-breaku wyraźnie zabrakło im odrobiny zimnej krwi.

Mogliśmy ten mecz wygrać nawet 3:1. Mieliśmy jednak problemy z przyjęciem „brazylijskich” serwów gospodarzy. Gdybyśmy zagrali spokojniej, to może byłoby lepiej. Szkoda trochę trzeciego seta, bo po słabym początku udało nam się doprowadzić do zaciętej końcówki. Gdybyśmy wygrali ten set, to najpewniej też i cały mecz padłby naszym łupem. – dodaje popularny „Gierek”

Mimo przegranej polski zespół ma dobrą pozycję wyjściową przed rewanżem.

Plan minimum wykonaliśmy. Wygraliśmy dwa sety. Teraz przy wsparciu częstochowskich kibiców i przy obiektywnej pracy sędziów powinniśmy wygrać. Bo gdyby sędziowanie było sprawiedliwe, to sprawa awansu byłaby już praktycznie przesądzona.

źródło: Gazeta Wyborcza, pls.pl