Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Start wygrał, ŁKS przegrał – raport pierwszoligowy z Łodzi

Start wygrał, ŁKS przegrał – raport pierwszoligowy z Łodzi

Zupełnie odmienne nastroje panują w obu łódzkich drużynach I-ligowych. Start pokonał we własnej hali zawsze groźną Legionovię, a ełkaesianki przegrały kolejne, trzynaste już spotkanie, i zamykają tabelę.

Zespół siatkarek Energetyki Teren Budowlani-Start powiększyły swój dorobek punktowy o trzy punkty, wygrywając z Legionovią 3:1. Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego cały czas miały przewagę, poza ostatnimi piłkami drugiego seta, gdy przez własne rozkojarzenie doprowadziły do długiej końcówki, zresztą przegranej. Mecz oglądał trener kadry siatkarek Andrzej Niemczyk .

W najbliższą sobotę Budowlani-Start podejmą we własnej hali przy ul. św. Teresy o godz. 18 Skrę Bełchatów, a stawką spotkania będzie pozycja wicelidera tabeli po pierwszej rundzie.

Jeśli tak zagramy w meczu derbowym ze Skrą Bełchatów, to jesteśmy bez szans – przyznał Jacek Pasiński , trener Startu.

Start Łódź – Legionovia Legionowo 3:1 (25:17, 29:31, 25:21, 25:17)

Start : Szirina, Szeluchina, Bednarek, Riabko, Związek, Griczuk oraz Grądzka (libero), Głowacka, Adamiak.

MMKS Dąbrowa Górnicza, zespół walczący o awans okazał się zbyt mocny dla młodych siatkarek Łódzkiego Klubu Sportowego. Podopieczne Pawła Mikołajczyka nawiązały wyrównaną walkę jedynie w drugim secie. Cały mecz przegrały 0:3.

Mecz w hali ŁKS trwał niespełna godzinę, a zawodniczki MMKS Dąbrowa Górnicza przewyższały łodzianki w każdym elemencie siatkówki. Prawie wszystkie ełkaesianki słabo zagrywały, Katarzyna Łubis czytelnie, a przede wszystkim wolno rozgrywała, przez co jej koleżanki często trafiały na blok rywalek. Dość wyrównany był jedynie drugi set, ale od remisu 11:11 MMKS zaczął dominować. Tylko w tej partii gospodyniom udało się zachować twarz, bo zdobyły 20 punktów.

Poziom gry ŁKS jest tak słaby jak stan hali ŁKS, która w kilku miejsce przecieka. Na szczęście woda nie kapie na boisko, bo mecz nie mógłby dojść do skutku. W sobotę ŁKS gra w Krakowie z Wisłą.

ŁKS Łódź – MMKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (14:25, 20:25, 13:25)

ŁKS : Rolińska, Wołoszyn, Gruszecka, Kuźmin, Jasińska, Łubis – Ciesielska (l) – Witczak

MMKS : Jędrys-Szynkiel, Starzyk, Białobrzeska, Siuda, Pazderska, Matyjaszek – Krawczyk (l)