Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Piast Szczecin podejmie Stal Bielsko-Biała

Piast Szczecin podejmie Stal Bielsko-Biała

Ostatnią w tym roku szansę na punkty w ekstraklasie mają siatkarki beniaminka, Piasta Szczecin. By tak się stało, muszą zagrać najlepszy mecz w sezonie.

Piast zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Belszczanki też nie są w najlepszych nastrojach po trzech kolejnych porażkach. Czwarty zespół ekstraklasy poprzedniego sezonu to jedyna drużyna w lidze, w której już zmieniono trenera. Zbigniewa Krzyżanowskiego zluzował Jacek Skrok.

Przed tygodniem Stal stoczyła pasjonujący mecz z Naftą w Pile. Była o krok od wygranej, ale uległa w tie-breaku. Przez pięć setów pokazała wszystkie swoje wady i zalety, na które szczecinianki muszą zwrócić uwagę. Oto one:• Rozegranie. Skrok dysponuje parą Katarzyna SkorupaMilena Sadurek. Obie grają podobnie. Gdy mają idealnie odebraną piłkę, rozdzielają ataki równo do wszystkich koleżanek. Najrzadziej jednak wybierają najprostszy wariant – wystawę na lewe skrzydło. Lewoskrzydłowa jest uruchamiana prawie zawsze przy kontrze.

• Przyjęcie. Bliskie ideału. Niezależnie czy piłka jest grana na Joannę Staniuchę, Katarzynę Jaszewską czy libero Mariolę Barszcz. Silna zagrywka nie sprawia im większych problemów z odbiorem.

• Obrona. Najmniej błyszczy w tym elemencie libero, często wyręczana przez Staniuchę. Gdy zagrywającą jest któraś ze środkowych bloku, obrona często ma dziurę w środku pola. Dlatego nie zawsze trzeba atakować na siłę, niekiedy korzystniej jest plasować w czwarty metr pola.

• Atak. Przy dobrym przyjęciu – uwaga na ataki ze środka. Rozgrywające często zagrywają do środkowych. Przy czym Agata Mróz najczęściej dostanie piłkę na obejście. Katarzyna Gajgał jest mniej skuteczna w tego typu akcjach.

• Blok. Gdy na skrzydłach w pierwszej linii jest Anna Podolec, która za kadencji trenera Jacka Skroka powróciła na swoją nominalną pozycję (przyjęcie), blok ma dziurę po bokach. Podolec ma tendencję do zamykania ataków po skosie. Wtedy łatwiej zmieścić się, uderzając na wprost. Uwaga, para Podolec – Mróz to potężna zapora. Lepiej ją obijać, niż próbować się przez nią przebić.

Po dwóch meczach pauzy do Piasta wraca Joanna Kuchczyńska na libero. Dzięki temu Marlena Twaróg może znów zagrać na środku bloku. To optymalne rozwiązanie. Do tego pochlebne recenzje po meczu w Muszynie zebrała młoda rozgrywająca Marta Szymańska.

Mecz ze Stalą Bielsko-Biała rozpocznie się w sobotę o godz. 18:00, w hali SDS-u przy ul. Wąskiej. Kibiców – po raz pierwszy w tym sezonie – będą obowiązywać bilety: normalny 12 zł, ulgowy – 8.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved