Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Grześki Kalisz – Azerrail Baku 2:3

Liga Mistrzyń: Grześki Kalisz – Azerrail Baku 2:3

Po zaciętym, 5-setowym meczu, mistrzynie Polski - Grześki Kalisz, przegrały w Baku z miejscowym Azarrail 2:3. To trzecia porażka kaliszanek w grupie B Ligi Mistrzyń. Ze względu na wczorajsze zwycięstwa zespołu Doroty Świeniewicz, Pallavolo Sirio Perugia i Vakifbank Guenes Stambuł, kaliszanki są na 4. miejscu w tabeli.

Mistrzynie Polski przegrały z Azzerrail Baku 2:3 w meczu 6. kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzyń i nie udał im się rewanż za porażkę u siebie tydzień temu.

Po wygraniu pierwszego seta kaliszanki zagrały bardzo niefrasobliwie w odbiorze i drugą partię przegrały do 15. Na trzeciego seta wyszły bardziej skoncentrowane i zdołały wygrać pomimo dobrej gry gospodyń. Niestety pomimo prowadzenia na początku czwartej partii nie potrafiły utrzymać przewagi i przegrały 19:25.

Mecz rozstrzygnął się w tie-breaku, który miał bardzo dramatyczny przebieg. Mistrzynie Polski wyrównywały stan partii, aż wyszły na prowadzenie 14:13 i pierwsze miały piłkę meczową, gospodynie zdołały jednak wyrównać. Przy stanie 15:14 Polki miały kolejną piłkę meczową, karta jednak się odwróciła i przy stanie 16:15 przed szansą stanęły gospodynie. Niestety nie udało się obronić tej piłki i nasze siatkarki poniosły trzecią porażkę w rozgrywkach LM.

Azerrail Baku – Grześki Kalisz 3:2

(24:26, 25:15, 23:25, 25:19, 17:15)

Grześki: Pluta, Kuczko, Liktoras, Kucharska, Woźniakowska, Barańska, Styskal (libero) oraz Kuehn

Wczoraj zespół Doroty Świeniewicz, Pallavolo Sirio Perugia, pokonał Marichal Teneryfa 3:0, w meczu szóstej kolejki grupy B Ligi Mistrzyń siatkarek. Włoska drużyna prowadzi w tabeli.

W innym wczorajszym meczu, Vakifbank Guenes Stambuł pokonał Mladost Zagrzeb 3:0.

W następnej kolejce siatkarki z Kalisza zmierzą się u siebie z Vakifbank Guenes Istambuł.