Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pronar Hajnówka pokonal BBTS Bielsko Biała

Pronar Hajnówka pokonal BBTS Bielsko Biała

W składzie Pronaru zabrakło nie tylko Adama Aleksandrowicza, którego z gry wyeliminowała kontuzja. Do protokołu nie był wpisany grający jako libero Marek Antoniuk, który usiadł na ławce trenerskiej.

Zastąpili ich odpowiednio: 19-letni Kamil Skrzypkowski oraz o rok starszy Kamil Łyczko.

Łyczko ma stłuczony bark i z tego powodu nie da rady atakować, dlatego mógł zagrać tylko na libero – mówi Jacek Wesołowski, trener Pronaru. W związku z kontuzjami baliśmy się tego spotkania, ale młodzi grali bardzo dobrze. Zupełnie nie poddali się stresowi.Mimo wyniku 3:0 w meczu hajnowian z BBTS-em nie brakowało emocji. Szczególnie w końcówkach pierwszego i trzeciego seta. W partii otwarcia przyjezdni wygrywali już 19:17, po czym Pronar zrobił przejście, a w polu zagrywki stanął Jacek Malczewski. Rozgrywający gospodarzy dysponuje chyba najbardziej efektywnym serwisem w całym zespole. Wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie 23:19 i wydawało się, że nic nie odbierze już zwycięstwa. Mimo to siatkarze BBTS-u doprowadzili po chwili do wyrównana 23:23. Dwa kluczowe punkty zdobył jednak środkowy Pronaru – Łukasz Babińczuk – najpierw skutecznym atakiem, a następnie blokiem.

Drugi set przebiegał podobnie, z tą różnicą, że zawodnicy z Hajnówki, wygrywając 23:19, nie dopuścili już do nerwówki. Ale może to i szkoda, bo w trzeciej partii mogli znowu udowodnić charakter. Przyjezdni mieli aż pięć piłek setowych, ale siatkarze Pronaru wszystkie wybronili, by dobić przeciwnika rezultatem 34:32.

Jechaliśmy do Hajnówki po trzy punkty, ale wyjeżdżamy z pustymi rękoma – nie krył smutku Jarosław Vlk, trener BBTS-u. – Nie graliśmy dziś w ogóle zagrywką, a bez tego nie ma szans na osiągnięcie dobrego rezultatu. Ponadto popełniliśmy zbyt dużo niewymuszonych błędów.

W zupełnie innym nastroju był oczywiście trener Pronaru: – Cieszymy się bardzo, że udało się nam poprawić humory przed świętami – podsumował Jacek Wesołowski.

Do rozegrania pozostała jeszcze w weekend 15. kolejka spotkań, jednak hajnowianie swój mecz rozegrali już awansem. Na boiska I-ligowe wrócą dopiero 7 stycznia. Do tego czasu powinni zachować dziewiątą pozycję w tabeli, bo przeciwnicy pod nimi mają do rozegrania trudne wyjazdy. Jednak to miejsce nikogo nie zadowala, dlatego liczymy na lepszą rundę rewanżową.

Pronar Hajnówka – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (27:25, 25:20, 34:32)

Składy zespołów:

Pronar: Babińczuk (9 pkt), Malczewski (5), Skrzypkowski (6), Gołębski (5), Hajbowicz (14), Wołosz (24), Łyczko (libero) oraz Saczko, Iwaniuk

BBTS: Golec, Żyliński, Byelyayev, Tholt, Piekarczyk, Bielicki, Żurek (libero) oraz Uliński, Węgrzyn, Bielicki

Zobacz również:

Wyniki 14. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: moderatorvolley.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved