Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Centrostal górą w Rumunii

Centrostal górą w Rumunii

Siatkarki Centrostalu Focus Park Bydgoszcz pokonały w środę w Bacau rumuński zespół Stiinta 3:1. Było to drugie zwycięstwo polskiego zespołu w rozgrywkach pucharowych.


Sędziowie z Bułgarii robili, co mogli, żeby bydgoszczanki nie wygrały. Nie udało się i Centrostal/Focus Park ciągle ma szanse na awans do ćwierćfinału Pucharu Top Teams.

Panowie z gwizdkami nazywali się Julian Giurow i Andrej Milew. Warto zapamiętać te nazwiska, bo takiego popisu stronniczości, jak we wczorajszym meczu w Bacau, dawno nie było. Wystarczy tylko przytoczyć jeden przykład. W czwartym secie bydgoszczanki już cieszyły się ze zwycięstwa w całym meczu po udanym ataku, kiedy sędzia pokazał aut i trzeba było grać dalej. – A piłka była pół metra w polu. Panom arbitrom to nie przeszkadzało. To jednak tylko jeden z przykładów, a było ich mnóstwo. Opiszemy to wszystko w protokole do naszej federacji i CEV, bo nie można puścić płazem takich rzeczy – powiedział menedżer Centrostalu/Focus Park Waldemar Sagan.Na szczęście bydgoszczanki wytrzymały presję, zmęczenie 17-godzinną podróżą do Rumunii i to, że klub z Bacau zafundował im wczoraj rano trening o 8. rano.

Jestem dumny, że mimo to dziewczyny nie pękły i zagrały bardzo dobry mecz. Znaliśmy już styl Bacau. Wiele zaszkodziła im nasza zagrywka. Ciągle graliśmy skróty za siatkę, a one nie mogły sobie z tym poradzić – cieszy się trener Centrostalu/Focus Park Piotr Makowski. – Nasz zespół odniósł zwycięstwo dzięki dobrej, zespołowej grze. Nie rezygnujemy, liczymy jeszcze na awans do kolejnego etapu rozgrywek. Nastawiamy się na zwycięstwo z Euphony Tongeren. Jednocześnie mamy nadzieję, że Volero Zurich nie odpuści i pokona Stiintę – zakonczył trener Makowski.

Po zwycięstwie w Bacau bydgoszczanki ciągle zachowały szanse na drugie miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału Pucharu Top Teams. Muszą we wtorek wygrać w Łuczniczce w ostatnim meczu eliminacji z belgijską drużyną Euphony Tongeren oraz liczyć na porażkę Stiinty w Zurychu z najlepszą drużyną grupy A – Volero. Wówczas zrównają się w liczbie zwycięstw z Rumunkami. O kolejności będzie wtedy decydować stosunek małych punktów z całych eliminacji. Na razie lepsza jest Stiinta (440:423 – 1,040). Bydgoszczanki są gorsze (499:499 – 1,000).

Stiinta Bacau – Centrostal Focus Park 1:3 (25:17, 23:25, 23:25, 27:29)

Centrostal Focus Park: Godos, Kuligowska, Ciaszkiewicz, Studzienna, Liniarksa, Kowalkowska, Wysocka (libero) oraz Szajek, Mróz, Wilczyńska, Śrutowska

Puchar Top Teams Cup kobiet, grupa A – 5. kolejka

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved